Організація цивільної авіації Ірану офіційно запросила до участі в розслідуванні катастрофи українського «боїнга» МАУ представників США, України і низки інших країн. Про це йдеться в повідомленні організації.
За словами очільника відомства Алі Абедзаде, згідно з Додатком 13 до Чиказької конвенції Іран пропонує усім «країнам-бенефіціарам» направити своїх спеціалістів для розслідування обставин авіатрощі. В таких розслідуванням беруть участь країна-власник літака, країна, яка його виготовила та держава,на території якої відбулась катастрофа.
Абедзаде додав, що відповідні повідомленні були надіслані в Україну, США ( де знаходиться штаб-квартира Boeing), Канаду та Швецію ( чиї громадяни загинули).
Нагадаємо: літак регулярного рейсу PS 752 Тегеран – Київ авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився в Ірані 8 січня. За даними державного телебачення Ірану, всі, хто перебував на борту літака, загинули.
Цю інформацію підтвердили також у посольстві України в Ірані. У посольстві виключили версію теракту чи ракетної атаки як причини катастрофи літака.
Під час брифінгу керівництво МАУ повідомило, що помилка пілотів є малоймовірною з огляду на висоту, яку набрав літак. Крім того, останнє планове техобслуговування літак пройшов 6 січня.
Уряд України вирішив тимчасово заборонити всім українським компаніям літати в Іран.
За даними МЗС України, на борту літака було 11 українців. Більшість загиблих – громадяни Ірану.
Секретар РНБО Олексій Данилов заявив, що наразі слідча комісія за участю компетентних органів Ірану серед інших розглядає й версію ураження українського «боїнга» зенітною ракетою російського ЗРК «Тор». Загалом РНБО розглядає чотири робочі версії щодо причин аварії.
За даними іранського слідства, український літак спалахнув у повітрі та намагався повернутися назад до аеропорту, перш ніж він упав.