Організація цивільної авіації Ірану заявила у своїй впевненості в тому, що український пасажирський літак, який розбився в Тегерані, не було збито ракетою. Про це пише Bloomberg.
Тим не менш Іран запросив Канаду, США, Україну та Швецію надати допомогу в розслідуванні авіакатастрофи, у результаті якої загинуло 176 людей.
Державна служба новин Ірану IRNA заперечує, що у літак потрапила ракета.
«Новини про те, що дві ракети влучили в український літак, розповсюджувались великою кількістю ЗМІ, прорахованим та добре відомими чином, як частина психологічної війни. Майбутнє покаже, що ці заяви не містять правди, і ніхто за цю велику брехню не понесе відповідальності», – йдеться у повідомленні.
Алі Абедзаде, глава Організації цивільної авіації Ірану, заявив, що «іранська ракета не могла влучити в літак».
«В Ірану чітко визначені відносини між військовими та цивільними структурами, і вони ґрунтуються на положеннях міжнародного органу цивільної авіації, якому ми підкоряємось, як і усі інші країни», – заявив він.
Раніше канал CBS з посиланням на джерела в американській розвідці повідомив, що український Boeing був збитий іранськими ракетами, швидше за все, помилково. Американська розвідка вловила сигнали вмикання радара, і супутник виявив інфрачервоні спалахи двох запусків ракет, ймовірно, SA-15. Одразу після цього зафіксовано ще один інфрачервоний спалах – вибух лайнера.
Передбачається, що літак був уражений створеною в Росії ракетно-повітряною системою Tor-M1, відомою в НАТО як Gauntlet.
Президент США Дональд Трамп виключив версію, що авіакатастрофа сталась через технічні несправності.
Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що канадська розвідка має докази, які вказують на те, що літак був збитий іранською ракетою типу «земля – повітря», та додав, що це могло статися випадково.
Крім того, прем’єр-міністр Австралії Скотт Моррісон заявив, що у його країни також є підтвердження потрапляння ракети в літак «Боїнг 737» української авіакомпанії МАУ. Він повідомив, що наявні дані «не свідчать про навмисну дію».