Український Boeing був збитий іранською ракетою – американські ЗМІ з посиланням на розвідку
Радари зафіксували на диво точний збіг запуску ракет і одразу після цього вибуху літака

Видання CBS з посиланням на джерела в американській розвідці інформує, що український Boeing був збитий іранськими ракетами. Це сталося, швидше за все, помилково. Американська розвідка вловила сигнали вмикання радара, і супутник виявив інфрачервоні спалахи двох запусків ракет, ймовірно, SA-15. Одразу після цього зафіксовано ще один інфрачервоний спалах – вибух лайнера.
.@cbsnews: US officials are confident Ukrainian Flt 752 was shot down by Iran. US intelligence picked up signals of the radar being turned on & satellite detected infrared blips of 2 missile launches, probably SA-15s, followed shortly by another infrared blip of an explosion.
– Kris Van Cleave (@krisvancleave) January 9, 2020
Як повідомили CBS News, супутники США також виявили два пуски ракети «земля-повітря», які відбулися незадовго до вибуху літака.
Про те, що український літак був вражений зенітною ракетною системою, пише також Newsweek з посиланням на три джерела – представника Пентагону, високопоставленого співробітник розвідки США і співробітника іракської розвідки.
Boeing 737-800 рейсу 752, який прямував з міжнародного аеропорту Тегерана до київського «Борисполя», припинив передачу даних всього через кілька хвилин після зльоту і невдовзі після того, як Іран запустив ракети по американських військових базах в сусідньому Іраку. Передбачається, що літак був уражений створеною в Росії ракетно-повітряною системою Tor-M1, відомою в НАТО як Gauntlet. Про це три чиновники повідомили Newsweek анонімно.
За оцінками Пентагону, інцидент був випадковим.
Нагадаємо: літак регулярного рейсу PS 752 Тегеран – Київ авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився в Ірані 8 січня. За даними державного телебачення Ірану, всі, хто перебував на борту літака, загинули.
Цю інформацію підтвердили також у посольстві України в Ірані. У посольстві виключили версію теракту чи ракетної атаки як причини катастрофи літака.
Під час брифінгу керівництво МАУ повідомило, що помилка пілотів є малоймовірною з огляду на висоту, яку набрав літак. Крім того, останнє планове техобслуговування літак пройшов 6 січня.
Секретар РНБО Олексій Данилов заявив, що наразі слідча комісія за участю компетентних органів Ірану серед інших розглядає й версію ураження українського «боїнга» зенітною ракетою російського ЗРК «Тор». Загалом РНБО розглядає чотири робочі версії щодо причин аварії.
За даними іранського слідства, український літак спалахнув у повітрі та намагався повернутися назад до аеропорту, перш ніж він упав.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].