Допоки експерти української прокуратури не допущені до складу команди фахівців, що в Ірані проводять роботи з розслідування обставин збиття українського «боїнгу» над Тегераном, українська сторона матиме сумніви щодо результатів такого розслідування. Про це, відповідаючи на питання народних депутатів під час години запитань до уряду повідомив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко, передає корреспондент Mind
«Для того, щоб забезпечити впевненість, нашу з вами, у справедливості розслідування, і в тому, що дійсно ті (люди – Mind), які мають понести відповідальність, понесуть відповідальність, нам необхідно, щоб наша команда ... брала участь в розслідуванні зокрема на території Ірану. Для цього наша прокуратура звернулась з вимогою, і я … підтвердив від імені держави Україна в розмові з міністром закордонних справ Ірану: вони мають прийняти рішення і повідомити нас, чи вони запрошують нашу прокуратуру стати частиною групи з розслідування», – сказав міністр.
За словами Пристайка, лише після цього можна буде говорити про те, що питання, важливі для України «мають необхідну відповідь на іранській землі».
«До цього часу, безумовно, у нас є сумнів у будь-якому розслідуванні, які проводяться іранською стороною», – зазначив очильник МЗС.
Раніше Mind писав, що на думку Пристайка, Україна має механізм притягнення Ірану до відповідальності за збиття «боїнгу». «Чорні скриньки» з літака будуть передані Україні після доступу до них спільної ірано-канадсько-української розслідувальної групи.
Як повідомляв Mind, Канада влаштувала зустріч міністрів 5 країн, потерпілих в аварії PS 752, у своєму посольстві. Країни напрацюють подальші кроки, як вести розслідування катастрофи.
Нагадаємо, в той час коли іранська влада наполягала на технічній несправності збитого Boeing, Канада стала першою з країн, яка чітко заявила, що, за даними розвідки, літак було збито іранською ракетою типу «земля – повітря».
11 січня влада Ірану взяла повну відповідальність за збиття літака МАУ. Військові заявили, що помилково прийняли літак за крилату ракету.
Раніше повідомлялося, що сім'ям загиблих у катастрофі літака Boeing 737 в Ірані буде виплачено по 200 000 грн. Також Україна добиватиметься виплати грошової компенсації від Ірану.
Нагадаємо: пасажирський літак Boeing 737, що належав українській авіакомпанії МАУ, розбився в Тегерані 8 січня. В результаті катастрофи загинули 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Серед загиблих 11 українців: 2 пасажири і 9 членів екіпажу.