Захворіло у світі
33,652,960
Померло у світі
1,007,922
Вилікувалось у світі
23,402,148
Захворіло в Україні
208,959
Померло в Україні
4,129
Вилікувалось в Україні
92,360
Україна має механізм притягнення Ірану до відповідальності за збиття «боїнгу»

Україна має механізм притягнення Ірану до відповідальності за збиття «боїнгу»

«Чорні скриньки» з літака будуть передані Україні після доступу до них спільної ірано-канадсько-української розслідувальної групи

Україна має механізм притягнення Ірану до відповідальності за збиття «боїнгу»
Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко
Фото: УНІАН

Україна має механізм притягнення Ірану до відповідальності за збиття над «боїнгу» над Тегераном та отримання усіх компенсацій за вчинення дій, що спричинили трагедію. Про це, відповідаючи на запитання народних депутатів під час  години запитань до уряду, повідомив міністр закордонних справ Вадим Пристайко, передає кореспондент Mind.

«Я приїхав з зустрічі п’яти міністрів закордонних справ (тих країн, громадяни яких загинули в авіакатастрофі українського авіалайнера над Тегераном 8 січня 2020 року – Mind). Створений механізм, який дозволить нам притягнути до відповідальності Іран і завершити всі дуже складні і дуже чутливі справи з нашими громадянами», – сказав Пристайко.

Також він повідомив, що на сьогодні у України «є повна взаємодія з Іраном, але разом з тим створені механізми, наприклад, спільної групи з кримінального розслідування. Також в ООН створена група, яка спільно розглядає можливості посилення міжнародного тиску на Іран. Тобто всі механізми у нас з вами в рухах для того, щоб тиснути і отримати не тільки вибачення, але  …і всі, включаючи компенсації нашим з вами громадянам».

Пристайко повідомив, що наступного тижня в Україну приїде спеціальний представник уряду Ірану з офіційними вибаченнями і своїми роз’ясненнями. «Думаю, у нас буде можливість з ним зустрітися», – сказав міністр закордонних справ.  Він також повідомив що в розмові з іранським міністром закордонних справ було вироблено алгоритм передачі «чорних скриньок» з українського літака, відповідно до якого «так як відповідальність лежить, в першу чергу, на владі Ірану з розслідування, в будь-якому випадку згідно з Чиказькою конвенцією…  спільна команда з розслідування – іранська, канадська, і ми теж приєднуємося до неї – отримають доступ до «чорних скриньок» на місці. Після цього окремо  «чорні скринька готова іранська сторона передати Україні».

За словами Пристайка, це відповідає міжнародним нормам, хоча українська сторона продовжує наполягати, щоб «чорні скриньки» були передані їй одразу для забезпечення незалежності та об'єктивності розслідування.

Як повідомляв Mind, Канада влаштувала зустріч міністрів 5 країн, потерпілих в аварії PS 752, у своєму посольстві. Країни напрацюють подальші кроки, як вести розслідування катастрофи.

Нагадаємо, в той час коли іранська влада наполягала на технічній несправності збитого Boeing, Канада стала першою з країн, яка чітко заявила, що, за даними розвідки, літак було збито іранською ракетою типу «земля – повітря».

11 січня влада Ірану взяла повну відповідальність за збиття літака МАУ. Військові заявили, що помилково прийняли літак за крилату ракету.

Раніше повідомлялося, що сім'ям  загиблих у катастрофі літака Boeing 737 в Ірані  буде виплачено по 200 000 грн. Також Україна добиватиметься виплати грошової компенсації від Ірану. 

Нагадаємо: пасажирський літак Boeing 737, що належав українській авіакомпанії МАУ, розбився в Тегерані 8 січня. В результаті катастрофи загинули 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Серед загиблих 11 українців: 2 пасажири і 9 членів екіпажу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті