Він також повідомив, що протягом найближчих двох-трьох місяців буде запущений в роботу е-сервіс для всіх об’єктів будівництва. Про це на своєму Telegram-каналі написав прем'єр-міністр Олексій Гончарук.
«У грудні ми запустили Е-кабінет забудовника. Поки що він працює для об’єктів класу наслідків СС1. На черзі – СС2 і СС3. Протягом 2-3 місяців ми остаточно запустимо е-сервіс для всіх об’єктів. Усі дозволи на будівництво вже можна подавати онлайн!», – сказав Гончарук.
За словами прем’єр-міністра на сьогодні «тіньовий ринок» посередницьких послуг при видачі ліцензій на будівництво оцінюють у близько 100 млн грн на рік. «А за даними 2018 року, майже 50% заявок отримали відмови!», – обурився очільник уряду.
Таким чином, за словами прем’єра, більше жоден чиновник не зможе «кошмарити» забудовника хабарями та надуманими відмовами.
Він зазначив, що уряд зробить усе необхідне для стимулювання галузі – дерегуляція, відкритість і наповненість кадастрів, державні програми для збільшення попиту на житло (для ветеранів, ВПО, молоді, дітей-сиріт), доступна іпотека 11-12%, «на яку очікуємо вже цього року».
На думку Гончарука, сучасна архітектурно-будівельна галузь із прозорими процедурами, сучасними підходами до будівництва, а також високим рівнем безпеки та білим ринком праці – абсолютно досяжна мета, над якою уже працює уряд.
Раніше Mind писав, що з словами міністра Альони Бабак, уряд налаштований системно долати корупцію в будівництві. Йдеться про можливий демонтаж незаконного будівництва, а в деяких випадках і про амністію.
Як раніше писав Mind, за словами міністра Бабак, кардові зміни в ДАБІ відбуватимуться і на рівні областей. Процес проведення конкурсу щодо обрання нового керівника Державної будівельно-архітектурної інспекції триває.
Також Mind повідомляв, що 1 жовтня ДАБІ оголосило конкурс на заміщення посади голови інспекції. Посадовий оклад керівника ДАБІ без надбавок – 24 000 грн.
Також повідомлялося, що на засіданні 25 вересня 2019 року уряд провів низку кадрових змін, серед іншого було звільнено голову Державної архітектурно-будівельної інспекції України Сергія Кузьміна.
Нагадаємо: згідно з дослідженням «Українського клубу нерухомості» понад 80% забудовників вважають діяльність Державної архітектурно-будівельної інспекції джерелом корупції в будівельній сфері.