Захворіло у світі
12,934,317
Померло у світі
569,697
Вилікувалось у світі
7,139,985
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
Більше 80% забудовників нарікають на корупцію в ДАБІ

Більше 80% забудовників нарікають на корупцію в ДАБІ

Лідером за кількістю корупціонерів у будівництві є Київ

Більше 80% забудовників нарікають на корупцію в ДАБІ
Фото Shutterstock

Понад 80% забудовників вважають діяльність Державної архітектурно-будівельної інспекції джерелом корупції в будівельній сфері. Про це, як повідомляє прес-служба «Українського клубу нерухомості» (URE Club), повідомила співзасновник клубу Ольга Соловей.

Вона зазначила, що дослідження рівня корупції в будівельній галузі проводилось методом анонімного опитування забудовників в сегментах житлової та комерційної нерухомості «Українським клубом нерухомості» за підтримки Business Ombudsman Council в Україні в період з квітня по червень цього року.

Соловей зазначила, що, за результатами опитування, найбільш корумпованими лишаються державні контролюючі органи, а найчастіше корупція фіксується на етапах реалізації проектів: від отримання дозволів до введення об’єктів в експлуатацію. Так більшість опитаних будівельних та девелоперських компаній – понад 58% у Києві та більш як 43% в регіонах – зазначили, що корупційні прояви переважно сконцентровані на етапах отримання узгоджень та дозволів від органів контролю.

Найбільше, за словами Соловей,  корупція зосереджена в Києві – понад 58% голосів. На другому місці Дніпро – понад 17% компаній так чи інакше стикалися з проявами корупції, у Харкові та в Одесі із корупцією в сфері будівництва стикались по 8% опитаних.

При тому більше 70% респондентів відзначили, що найчастіше стикаються з корупцією на рівні керівників управлінь та підрозділів контролюючих органів – в основному це грошова винагорода (про це свідчать 91,7% респондентів). Більше 50% опитаних вважають, що рівень корупції в будівельній сфері за останні 2 роки суттєво не змінився.

При тому, за словами Соловей близько 58% опитаних представників галузі не вірять у можливість швидких і ефективних покращень в найближчий рік-два.

«Ми є свідками «ремісії» в питанні корупції в будівельній галузі: учасники дослідження стикаються з тими ж проблемами, на тих самих рівнях та «кабінетах». Вочевидь, шляхи вирішення проблеми знаходяться в площині діяльності державних органів, що регулюють будівельну галузь. Саме тому у цьому році «Український клуб нерухомості» сфокусувався саме на участі в реформуванні Державної архітектурно-будівельної інспекції», – підсумувала Соловей.

Нагадаємо, як писав Mind, Апеляційний суд скасував дозвіл на будівництво ЖК «Патріотика на озерах». Забудовник категорично не згоден з рішенням апеляційного суду і має намір оскаржити його у Верховному Суді.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті