Більше 80% забудовників нарікають на корупцію в ДАБІ
Лідером за кількістю корупціонерів у будівництві є Київ

Понад 80% забудовників вважають діяльність Державної архітектурно-будівельної інспекції джерелом корупції в будівельній сфері. Про це, як повідомляє прес-служба «Українського клубу нерухомості» (URE Club), повідомила співзасновник клубу Ольга Соловей.
Вона зазначила, що дослідження рівня корупції в будівельній галузі проводилось методом анонімного опитування забудовників в сегментах житлової та комерційної нерухомості «Українським клубом нерухомості» за підтримки Business Ombudsman Council в Україні в період з квітня по червень цього року.
Соловей зазначила, що, за результатами опитування, найбільш корумпованими лишаються державні контролюючі органи, а найчастіше корупція фіксується на етапах реалізації проектів: від отримання дозволів до введення об’єктів в експлуатацію. Так більшість опитаних будівельних та девелоперських компаній – понад 58% у Києві та більш як 43% в регіонах – зазначили, що корупційні прояви переважно сконцентровані на етапах отримання узгоджень та дозволів від органів контролю.
Найбільше, за словами Соловей, корупція зосереджена в Києві – понад 58% голосів. На другому місці Дніпро – понад 17% компаній так чи інакше стикалися з проявами корупції, у Харкові та в Одесі із корупцією в сфері будівництва стикались по 8% опитаних.
При тому більше 70% респондентів відзначили, що найчастіше стикаються з корупцією на рівні керівників управлінь та підрозділів контролюючих органів – в основному це грошова винагорода (про це свідчать 91,7% респондентів). Більше 50% опитаних вважають, що рівень корупції в будівельній сфері за останні 2 роки суттєво не змінився.
При тому, за словами Соловей близько 58% опитаних представників галузі не вірять у можливість швидких і ефективних покращень в найближчий рік-два.
«Ми є свідками «ремісії» в питанні корупції в будівельній галузі: учасники дослідження стикаються з тими ж проблемами, на тих самих рівнях та «кабінетах». Вочевидь, шляхи вирішення проблеми знаходяться в площині діяльності державних органів, що регулюють будівельну галузь. Саме тому у цьому році «Український клуб нерухомості» сфокусувався саме на участі в реформуванні Державної архітектурно-будівельної інспекції», – підсумувала Соловей.
Нагадаємо, як писав Mind, Апеляційний суд скасував дозвіл на будівництво ЖК «Патріотика на озерах». Забудовник категорично не згоден з рішенням апеляційного суду і має намір оскаржити його у Верховному Суді.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].