Уряд налаштований системно долати корупцію в будівництві – Бабак

Уряд налаштований системно долати корупцію в будівництві – Бабак

Йдеться про можливий демонтаж незаконного будівництва, а в деяких випадках і про амністію

Уряд налаштований системно долати корупцію в будівництві – Бабак
Міністр розвитку громад та територій Альона Бабак
Фото: УНІАН

Подолання корупції в сфері будівництва має ухвалюватися не лише кадровими перестановками, а й знесенням незаконного будівництва а в деяких випадках і амністією. Про це, відповідаючи на питання народних депутатів під час «години запитань до уряду» заявила міністр розвитку громад та територій Альона Бабак, передає кореспондент Mind.

«Про корупцію в ДАБІ знає кожна людина …Але не лише кадрові питання вирішують питання корупції. Тут мають бути прийняті ще багато рішень: по оптимізації роботи цієї структури, по внесенню змін до процесу здійснення нагляду і щодо автоматизації процесу отримання дозволів і залучення місцевого самоврядування на етапі введення об’єктів в експлуатацію», – сказала міністр.

Вона зазначила, що мають бути ухвалені комплексні системні рішення, які мають подолати корупцію.

«На жаль, ми з вами так само успадкували в ДАБІ величезну кількість об’єктів, які отримали дозволи на незаконних основах, і зараз перед урядом величезний виклик – що робити з цими об’єктами. В деяких з них живуть люди, але вони були побудовані з порушенням дозвільної документації. Можливо, нам прийдеться вийти до вас, шановні народні депутати, і приймати рішення, індивідуально, по амністії, по окремим  рішенням, можливо, демонтажу окремих об’єктів, або з розумінням ставитися до того, що є публічні конфлікти, де збудовані ці об’єкти і виходити на громадські слухання. А далі приймати рішення. Це комплексна системна реформа, на яку ми націлені», – підкреслила Бабак.

Як раніше писав Mind, за словами міністра Бабак, кардові зміни в ДАБІ відбуватимуться і на рівні областей. Процес проведення конкурсу щодо обрання нового керівника Державної будівельно-архітектурної інспекції триває.

Також Mind повідомляв, що 1 жовтня ДАБІ оголосило конкурс на заміщення посади голови інспекції. Посадовий оклад керівника ДАБІ без надбавок – 24 000 грн.

Також повідомлялося, що на засіданні 25 вересня 2019 року уряд провів низку кадрових змін, серед іншого було звільнено голову Державної архітектурно-будівельної інспекції України Сергія Кузьміна.

Нагадаємо: згідно з дослідженням «Українського клубу нерухомості» понад 80% забудовників вважають діяльність Державної архітектурно-будівельної інспекції джерелом корупції в будівельній сфері. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло