Глава Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва попередила, що світова економіка ризикує повернутися до Великої депресії, викликаної нерівністю і нестабільністю фінансового сектору, пише The Guardian.
Нове дослідження МВФ, яке порівнює поточну економіку з «бурхливими 1920-ми роками», кульмінацією яких став великий крах ринку 1929 року, показало, що подібна тенденція вже почалася, зазначила Георгієва, виступаючи в Інституті міжнародної економіки Петерсона у Вашингтоні.
Хоча нерівність між країнами скоротилася за останні два десятиліття, вона збільшилася всередині країн, сказала вона.
«Наприклад, у Великобританії найбагатші 10% населення контролюють майже стільки ж багатства, скільки нижні 50%. У багатьох країнах ОЕСР (Організація економічного співробітництва і розвитку) нерівність в доходах і багатстві досягла рекордних максимумів».
Вона наголосила, що ця тривожна тенденція нагадує початок 20-го століття – коли розвиток технологій та інтеграції призвели до першого золотого віку, бурхливих 20-х років і, в кінцевому підсумку, до фінансової катастрофи».
Вона попередила, що нові проблеми, такі як надзвичайна кліматична ситуація і посилення торгового протекціонізму, означають, що наступні 10 років будуть характеризуватися соціальними заворушеннями і волатильністю фінансового ринку.
«Надмірна нерівність перешкоджає економічному зростанню і може розпалити популізм і політичні потрясіння», – зазначає Георгієва.
Більше про явища світової економіки – в матеріалі Mind «10 найбільш значущих подій, що змінили світ 2019 року».