Міністерство закордонних справ України рекомендує громадянам України тимчасово утриматися від поїздок без нагальної потреби до провінції Хубей та міста Ухань у Китаї, де є найбільший ризик зараження новим типом коронавірусу (2019-nCoV). Про це йдеться у повідомленні Міністерства закордонних справ оприлюдненій на офіційному сайті міністерства.
«У зв’язку з загостренням епідемічної ситуації, пов’язаної з поширенням у Китаї захворювання, викликаного новим типом коронавірусу (2019-nCoV), Міністерство закордонних справ та Міністерство охорони здоров’я рекомендують громадянам України тимчасово утриматися від поїздок без нагальної потреби до провінції Хубей та м.Ухань, де є найбільший ризик зараження. Просимо взяти до уваги, що органами влади Китаю частково чи повністю карантинні заходи запроваджено у 16 містах провінції Хубей (Ухань, Хунган, Сян’ян, Їчан, Цзінмень, Сяннін, Хуанши, Суйчжоу, Сяньтао, Ечжоу, Цяньцзян, Еньши, Сяогань, Чжицзян, Дан’ян та Чибі)», – зокрема йдеться у повідомленні українського зовнішньополітичного відомства.
Крім того, підтверджено випадки інфікування цим небезпечним вірусом на території практично всіх китайських провінцій, міст центрального підпорядкування, автономних районів та спеціальних автономних районів Гонконг і Макао.
«Громадянам України, які планують подорож до Китаю або наразі перебувають в країні, рекомендується:
- при плануванні подорожі до КНР чи всередині країни зважати на ризики, пов’язані з розповсюдженням вірусу, виявляти підвищену пильність та уточнювати актуальну епідемічну ситуацію в регіоні відвідування;
- вживати лише належним чином термічно оброблені продукти тваринного походження та рибу;
- уникати контакту з тваринами (живими або мертвими), відвідування ринків із продажу м’яса, цирків, зоопарків, тваринницьких ферм тощо;
- не контактувати з людьми з ознаками респіраторних захворювань;
- ретельно мити руки із застосуванням засобів гігієни, особливо після відвідання місць масового скупчення людей та перед їжею; користуватись антисептичними засобами на спиртовій основі;
- при симптомах, схожих на грип чи ГРВІ ( несподіване погіршення стану, підвищення температури тіла, нежить, кашель тощо) мінімізувати контакти з іншими людьми й невідкладно звернутися до медичного закладу», також повідомляють у МЗС.
Також громадян України рекомендовано відстежувати інформацію на сайтах Посольства України в КНР (https://china.mfa.gov.ua/ua) та МЗС України (https://mfa.gov.ua/ua; http://old.mfa.gov.ua/ua), дотримуватись рекомендацій та законних вимог місцевих органів влади.
Оскільки розповсюдження вірусу спостерігається також і в інших країнах світу, МЗС рекомендує українцям, які планують подорожі за кордон, відслідковувати повідомлення та дотримуватися рекомендацій офіційних органів країн, до яких плануються поїздки.
У разі необхідності негайного консульського реагування, необхідно невідкладно звертатися за номерами «гарячих ліній» на території Китаю до Посольства України в КНР (+8613701230647), Генерального консульства України в Гуанчжоу (+8618520437737) та Генерального консульства України в Шанхаї (+8613816318830).
«Контактна інформація за посиланням http://old.mfa.gov.ua/ua/about-mfa/abroad/embassies) або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: + 38 044 238 16 57, адреса електронної пошти cons_or@mfa.gov.ua», – додали в міністерстві.
Нагадаємо: кількість людей, що померли від коронавірусу, перевищила 100 осіб. Перший випадок захворювання виявлено в Німеччині.
Також повідомлялося, що вчені розробили і виклали в мережу онлайн-карту поширення китайського коронавірусу.
Напередодні Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила про підвищення загрози поширення коронавірусу на світовому рівні: якщо раніше вона давала оцінку «помірний рівень», то тепер перекваліфікувала оцінку на «високий».
Як відомо, центром поширення коронавірусу вважається місто Ухань в провінції Хубей. Відзначається, що фахівці китайського Центру з контролю і профілактики захворювань виявили коронавірус 2019 nCoV в пробах, взятих на оптовому ринку морепродуктів в місті Ухань. Сліди вірусу знайшли в 33 пробах з 585.
Випадки захворювання зафіксовані більш ніж у десяти країнах.