Тривалість санкцій Європейського Союзу проти Російської Федерації залежить від повного виконання сторонами Мінських домовленостей. Про це йдеться у спільній заяві за підсумками Шостого засідання Ради асоціації Україна – Європейський Союз, повідомляє пресслужба Кабінету Міністрів.
У цій заяві «ЄС нагадав, що тривалість санкцій проти Російської Федерації як і раніше залежить від повного виконання сторонами Мінських домовленостей, звернувши особливу увагу на відповідальність Російської Федерації».
Також Євросоюз підтвердив непохитну підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів і позитивно відзначив зусилля України з мирного врегулювання ситуації на Донбасі. «Сторони рішуче засудили порушення територіальної цілісності та суверенітету України, яке розпочалося актами агресії збройних сил Російської Федерації з лютого 2014 року», – повідомляє пресслужба уряду.
При тому ЄС підтвердив свою політику невизнання незаконної анексії АР Крим та засудив погіршення ситуації з правами людини у Криму. У спільній заяві Рада асоціації засудила погіршення ситуації з правами людини також в окремих районах Луганської і Донецької областей.
Крім того, «ЄС засудив проведення так званих «місцевих виборів» у Криму, будівництво мосту через Керченську протоку без узгодження з Україною, відкриття залізничного сполучення та подальшу мілітаризація Криму, а також Чорного та Азовського морів. Рада асоціації закликала Російську Федерацію забезпечити безперешкодне та вільне судноплавство через Керченську протоку у відповідності до міжнародного права», – також зазначає пресслужба Кабінету Міністрів.
Раніше Mind писав, що ЄС застосував санкції щодо осіб, причетних до проведення виборів у Криму 2019 року. Серед осіб, щодо яких застосовано санкції, так звані «губернатори» та «члени виборчкомів».
Крім того повідомлялося, що ЄС очікує повернення в Україну виведених з ПриватБанку активів. У Євросоюзі чекають притягнення винних до відповідальності.
Також Mind писав, що Україна сподівається отримати макрофінансову допомогу від ЄС у І кварталі 2020 року. Було також домовлено про прискорення «промислового безвізу» та об'єднання енергосистем України та ЄС до кінця 2023 року.