Захворіло у світі
115,618,088
Померло у світі
2,569,422
Вилікувалось у світі
65,383,259
Захворіло в Україні
1,384,917
Померло в Україні
26,763
Вилікувалось в Україні
1,191,022
Україна сподівається отримати макрофінансову допомогу від ЄС у І кварталі 2020 року - Гончарук

Україна сподівається отримати макрофінансову допомогу від ЄС у І кварталі 2020 року - Гончарук

Також було домовлено про прискорення «промислового безвізу» та об'єднання енергосистем України та ЄС до кінця 2023 року

Україна сподівається отримати макрофінансову допомогу від ЄС у І кварталі 2020 року - Гончарук
Фото: УНІАН

Другий транш макрофінансової допомоги від Європейського Союзу  у розмірі 500 млн Євро Україна сподівається отримати уже у І кварталі 2020 року. Про це на прес-конференції у Брюселі повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

«Ми очікуємо, що цей транш, про який я говорив, може бути отриманий у першому кварталі цього року тобто найближчі тижні – місяці», – сказав прем’єр.

За словами Гончарука, «Європейський Союз підтвердив, що Україна виконала всі необхідні умови для отримання наступного траншу макрофінансової допомоги в розмірі 500 млн Євро, що також сприятиме макроекономічній стабільності України».

«За останні  чотири місяці, ми, як країна, зробили дуже багато для того, щоб наблизитися в стандартах наших правил  регулювань до найкращих практик Європи. Окремі успіхи, як були досягнуті, вже були нами обговорені із нашими європейськими колегами. Зокрема я говорю про анбандліг «Нафтогазу», який дозволив Україні не лише отримати і підписати разом з європейськими партнерами та РФ контракт на транспортування природного газу у Європейський Союз, в Європу, а й дозволив по суті інтегрувати український ринок газу і тепер ми можемо говорити про те, що в сенсі ринку газу Україна вже інтегрувалася до європейського ринку» – сказав український прем’єр.

Він додав, що  також з представниками ЄС було обговорено питання об’єднання енергетичних систем, «яке має відбутися до 2023 року», а також питання приєднання України до digital single market, «тому що ми теж усвідомлюємо себе частиною  digital-простору, це і OpenSky».

Також, за словами прем’єра, під час час сьогоднішньої зустрічі  було обговорено питання  реалізації низки інфраструктурних проектів і зокрема, співпраці у сфері авіації.

Крім того Гончарук повідомив, що незабаром почнеться робота в межах Ради асоціації, де буде обговорено низку пріоритетних питань, які стануть основою подальшої співпраці України та ЄС на наступні роки.

«Звичайно Україна зацікавлена в економічному зростанні, а для цього нам потрібно поглиблювати наші торгові відносини і тому ми домовилися прискорювати роботу в напрямку так званого «промислового безвізу», про які ми вже декілька років намагаємося домовитися з нашими європейськими партнерами», – підкреслив прем’єр.

Він додав, що Україна та країни  ЄС налаштовані покращити співпрацю і обмін інформацією між митними службами.   

Раніше Mind писав, що Україна пропонує ЄС спільно працювати над втіленням «Європейської зеленої угоди».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті