Україна сподівається отримати макрофінансову допомогу від ЄС у І кварталі 2020 року - Гончарук
Також було домовлено про прискорення «промислового безвізу» та об'єднання енергосистем України та ЄС до кінця 2023 року

Другий транш макрофінансової допомоги від Європейського Союзу у розмірі 500 млн Євро Україна сподівається отримати уже у І кварталі 2020 року. Про це на прес-конференції у Брюселі повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.
«Ми очікуємо, що цей транш, про який я говорив, може бути отриманий у першому кварталі цього року тобто найближчі тижні – місяці», – сказав прем’єр.
За словами Гончарука, «Європейський Союз підтвердив, що Україна виконала всі необхідні умови для отримання наступного траншу макрофінансової допомоги в розмірі 500 млн Євро, що також сприятиме макроекономічній стабільності України».
«За останні чотири місяці, ми, як країна, зробили дуже багато для того, щоб наблизитися в стандартах наших правил регулювань до найкращих практик Європи. Окремі успіхи, як були досягнуті, вже були нами обговорені із нашими європейськими колегами. Зокрема я говорю про анбандліг «Нафтогазу», який дозволив Україні не лише отримати і підписати разом з європейськими партнерами та РФ контракт на транспортування природного газу у Європейський Союз, в Європу, а й дозволив по суті інтегрувати український ринок газу і тепер ми можемо говорити про те, що в сенсі ринку газу Україна вже інтегрувалася до європейського ринку» – сказав український прем’єр.
Він додав, що також з представниками ЄС було обговорено питання об’єднання енергетичних систем, «яке має відбутися до 2023 року», а також питання приєднання України до digital single market, «тому що ми теж усвідомлюємо себе частиною digital-простору, це і OpenSky».
Також, за словами прем’єра, під час час сьогоднішньої зустрічі було обговорено питання реалізації низки інфраструктурних проектів і зокрема, співпраці у сфері авіації.
Крім того Гончарук повідомив, що незабаром почнеться робота в межах Ради асоціації, де буде обговорено низку пріоритетних питань, які стануть основою подальшої співпраці України та ЄС на наступні роки.
«Звичайно Україна зацікавлена в економічному зростанні, а для цього нам потрібно поглиблювати наші торгові відносини і тому ми домовилися прискорювати роботу в напрямку так званого «промислового безвізу», про які ми вже декілька років намагаємося домовитися з нашими європейськими партнерами», – підкреслив прем’єр.
Він додав, що Україна та країни ЄС налаштовані покращити співпрацю і обмін інформацією між митними службами.
Раніше Mind писав, що Україна пропонує ЄС спільно працювати над втіленням «Європейської зеленої угоди».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].