Товарообіг України з країнами Європейського Союзу становить 41,5% від загального торгівельного обороту України. Про це, як повідомила пресслужба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства 29 січня увечері, заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства – торговий представник України Тарас Качка під час засідання Ради асоціації Україна – ЄС у Брюсселі.
«Європейський ринок наразі є ключовим ринком для українського експорту. Кількість українських експортерів, які постачають свою продукцію до ЄС, постійно зростає. Вже сьогодні товарообіг з країнами ЄС становить 41,5% від загального торговельного обороту України. У січні-листопаді 2019 року торговельний оборот Україна-ЄС склав $42 млрд дол», – зазначив Качка.
Відтак, за його словами, розширення можливостей українських експортерів в рамках зони вільної торгівлі є одним із пріоритетів.
Також у пресслужбі повідомили, що українська сторона ініціювала обговорення перегляду положень Угоди про асоціацію, «оскільки поточний рівень тарифної лібералізації між Україною та ЄС не відповідає реальному обсягу торгівлі, а нові виклики у сфері електронної комерції, інвестуванні та торгівлі послугами потребують розширення договірної бази».
Крім того, Україна запропонувала ЄС запровадити поширення режиму внутрішнього ринку у сферах надання фінансових, телекомунікаційних, поштових та кур’єрських послуг. З цією метою потрібно оновити додаток XVII до Угоди про асоціацію.
«Ми підтвердили, що Україна повністю виконала зобов’язання для підписання угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (ACAA), а інституції української інфраструктури готові функціонувати в нових законодавчих умовах та дотримуватись європейських стандартів», – наголосив Качка.
Наразі, на порядку денному приїзд оціночної місії ЄС, повідомляють у пресслужбі міністерства, але коли саме має прибути ця місія, не уточнили.
Нагадаємо, що станом на липень 2019 року український експорт в країни ЄС в сфері АПК зріс на 30,8%. Імпорт збільшився на 12,1% і склав $ 1,227 млрд.
Варто додати, що станом на травень 2019 року частка експорту українських товарів і послуг до країн ЄС складала 42,6%. Договір про вільну торгівлю дозволив зробити ЄС основним торгівельним партнером для України.
Раніше Mind писав, що товарообіг між Україною та Ізраїлем має зрости до $2 млрд, вважає президент Володимир Зеленський. На його думку, цьому сприятиме підписана у січні 2019 року Угода про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем.