Білий дім заблокував повну публікацію листів щодо затримки оборонної допомоги Україні. Про це із посиланням на Центр громадської доброчесності США повідомляє Укрінформ.
«Значна частина матеріалів, отриманих Центром громадської доброчесності, була засекречена, хоча деякі деталі було оприлюднено. Уряд стверджує, що інформацію засекретили, оскільки у ній відображено внутрішні дискусії», – зазначається в повідомленні.
Нагадаємо, що у грудні 2019 року Міністерство юстиції Сполучених Штатів на вимогу Центру громадської доброчесності опублікувало листи американських чиновників, що стосувалися затримки військової допомоги Україні, але вони були сильно відредаговані – значна частина інформації була зафарбована чорним.
Відомство пояснило надання документів у такій формі президентським привілеєм, що дозволяє Білому дому не оприлюднювати інформацію щодо внутрішніх дискусій у адміністрації навіть на вимогу суду.
Зокрема, листування висвітлює спілкування між президентом, віцепрезидентом та найближчими радниками Дональда Трампа щодо ухвалення рішень, тому є «привілейованим».
Проте у Центрі громадської доброчесності не згодні з цією аргументацією і наполягають, що публікація відцензурованих листів у повному вигляді відповідає інтересам громадськості. Ця інформація не може бути привілейованою, заявляють у громадській організації, бо вона стосується таких дій президента і його адміністрації, які Рахункова палата США визнала незаконними.
Центр доброчесності опублікує юридичну позицію щодо листування 14 лютого.
Нагадаємо: в США триває скандал, який почався у зв'язку з телефонною розмовою президента США і його українського колеги Володимира Зеленського 25 липня. Дональда Трампа звинувачують у тому, що він намагався змусити Київ розпочати розслідування проти сина його потенційного суперника на президентських виборах в 2020 році Джозефа Байдена – Хантера. Одним із важелів тиску, як твердить низка високопоставлених чиновників, які дають свідчення в Конгресі, стало питання виділення військової допомоги для України.
Зокрема, колишній співробітник Ради національної безпеки США Тім Моррісон, заявив, що що часткове призупинення виплати допомоги Україні було пов'язано з вимогою оголосити про намір провести розслідування щодо сім'ї Байдена і компанії Burisma.
Як писав Mind, згідно з документами Пентагону, понад $35 млн із приблизно $400 млн військової допомоги, яку президент Дональд Трамп затримував, так і не були передані Україні.
Варто додати, що під час нещодавньої візиту в Україну держсекретаря США Майка Помпео, український президент Володимир Зеленський повідомив, що 2020 року фінансова допомога Америки Україні становитиме майже $700 млн.