Попри заяви Білого дому, до України не дійшло $36 млн військової допомоги – ЗМІ

Попри заяви Білого дому, до України не дійшло $36 млн військової допомоги – ЗМІ

Це підтвердив і Пентагон і заявив, що решта коштів буде надана українській стороні «протягом найближчих тижнів»

Попри заяви Білого дому, до України не дійшло $36 млн військової допомоги – ЗМІ
фото www.flickr.com/photos/guymiddleton/2705436215

Згідно з документами Пентагону, понад $35 млн із приблизно $400 млн військової допомоги, яку президент Дональд Трамп затримував, так і не були передані Україні. Замість цього, ця частина фінансування і зараз залишається на рахунках США. Про це пише LA Times.

Видання зазначає, що незрозуміло чому гроші не були передані Україні, хоча фінансовий рік у США закінчився 30 вересня. Члени  Конгресу також вимагають відповідей.

Прес-секретар Пентагону підполковник Карла Глісон підтвердила, що Україна ще має отримати $36 млн, але відмовилась відповісти чому відбулась затримка. Вона додала, що гроші «обов’язково» будуть передані «протягом наступних кількох тижнів».

Видання пише, що продовження затримання частини коштів може підірвати ключовий аргумент республіканців, які захищають Трампа,заявляючи, що гроші все ж були надані українській стороні, навіть без початку розслідування проти родини Байденів.

Нагадаємо: в США триває скандал, який почався у зв'язку з телефонною розмовою президента США і його українського колеги Володимира Зеленського 25 липня. Дональда Трампа звинувачують у тому, що він намагався змусити Київ розпочати розслідування проти сина його потенційного суперника на президентських виборах в 2020 році Джозефа Байдена – Хантера. Одним із важелів тиску, як твердить низка високопоставлених чиновників, які дають свідчення в Конгресі, стало питання виділення військової допомоги для України.

Зокрема, колишній співробітник Ради національної безпеки США Тім Моррісон, заявив, що  що часткове призупинення виплати допомоги Україні було пов'язано з вимогою оголосити про намір провести розслідування щодо сім'ї Байдена і компанії Burisma.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло