Спікер палати представників США заявила про початок процедури імпічменту Трампа
Сам Трамп цього не боїться, він вважає, що це лише допоможе йому переобратись в 2020

Спікер палати представників США Ненсі Пелосі оголосила про рішення почати процедуру, мета якої – визначити, чи є підстави для оголошення імпічменту президенту країни Дональду Трампу. Про це повідомляє BBC.
«Сьогодні я оголошую, що палата представників починає офіційне розслідування з питання про імпічмент», – сказала Пелосі.
Демократи, які контролюють нижню палату Конгресу, звинувачують Трампа в зловживанні службовим становищем.
«Цього тижня президент зізнався в тому, що просив президента України вжити заходів, які принесуть йому (Трампу) політичну вигоду», – заявила Пелосі.
За її словами, ці дії стали доказом того, що Трамп «зрадив свою присягу, зрадив справу нашої національної безпеки і чистоту наших виборів».
Вона оголосила, що шість комітетів Палати представників тепер займуться розслідуванням дій Трампа з метою підготовки імпічменту.
«Президент повинен відповісти за свої дії. Ніхто не може ставити себе вище закону», – підкреслила Пелосі.
Пелосі довгий час опиралися спробам ініціювати процедуру імпічменту Трампа, за що виступало ліве крило її партії. Головним аргументом проти цього служили соцопитування, які показували, що ідея імпічменту Трампа не користується підтримкою більшості американців.
Доповідь Роберта Мюллера, який розслідував російське втручання у вибори 2016 року і не знайшов доказів змови Трампа і його оточення з Росією, не змінив настрої американців.
Однак нові одкровення про взаємини Трампа із Зеленським змусили помітну частину демократів в Конгресі змінити свою позицію, і Пелосі поступилася їм.
Палата представників може оголосити імпічмент президента, для цього потрібна проста більшість голосів. Однак далі президента судить Сенат, і для відмови глави держави від посади необхідно вже дві третини голосів. Цей поріг жодного разу в американській історії не досягався; в нинішньому Сенаті більшість мають дружні Трампу республіканці.
Раніше Трамп заявив, що такий крок демократів, що утримують більшість в палаті представників, не представляє для нього небезпеки і лише допоможе в 2020 році домогтися переобрання на другий термін.
Він також зазначив, що демократи спеціально вибрали саме цей день для оголошення про своє рішення, прагнучи відвернути увагу від його успіхів на Генасамблеї ООН.Після виступу Пелосі Трамп в твіті назвав звинувачення демократів «полюванням на відьом».
Після виступу Пелосі Трамп в твіті назвав звинувачення демократів «полюванням на відьом».
Як повідомлялось, Трамп і Зеленський говорили по телефону 25 липня. Ця розмова стала предметом внутрішнього розслідування інспектора американських спецслужб після скарги співробітника, чиє ім'я не називається.
Про надходження цієї скарги в серпні цього року інспектор поінформував Конгрес, проте повідомити її зміст, як того вимагає закон, він відмовився, посилаючись на вказівки керівництва. Це викликало підозри демократів в Конгресі.
До вівторка стало відомо, що приблизно за тиждень до розмови з Зеленським Трамп особисто дав вказівку призупинити військову допомогу Україні, що виділялася в рамках двох програм на суми в $250 млн доларів по лінії Пентагону і $140 млн доларів по лінії Держдепартаменту. У бесіді із Зеленським, за даними американських ЗМІ, він про це не згадував.
У вівторок Трамп визнав, що призупинив допомогу Києву, але мотивував своє рішення тим, що інші країни, і особливо європейські, такі як Німеччина і Франція, Україна допомагають, на його думку, недостатньо. В середині вересня заморожені гроші все ж були виплачені Україні під тиском її союзників з обох партій в Конгресі.
У розмові із Зеленським Трамп просив приділити більше уваги розслідуванню корупції і особливо вказував в зв'язку з цим на необхідність розслідувати діяльність Джо Байдена. У вівторок Трамп запевняв, що розмова велася коректно, і пообіцяв оприлюднити його стенограму. Український міністр закордонних справ раніше теж говорив, що ніякого тиску не було.
Зеленський сказав, що зміст його розмови з Дональдом Трампом є приватним і конфіденційним.
Також особистий адвокат Трампа Руді Джуліані наполегливо домагався зустрічей з українськими офіційними особами і вимагав активізувати розслідування.
Хантер Байден був членом ради директорів газової компанії «Бурісма» з травня 2014 по квітень 2019 року. Власник компанії Микола Злочевський став об'єктом кримінального розслідування, яке ініціював тодішній генпрокурор України Віктор Шокін.
Шокіним були незадоволені багато західних лідерів, які вважали, що він недостатньо активно розслідує корупцію. У грудні 2015 року під час візиту до Києва Байден, який займав тоді пост віце-президента США, зажадав звільнити Шокіна, погрожуючи в іншому випадку відкликати американські гарантії по кредитах Україні на мільярд доларів.
Український парламент відправив генпрокурора у відставку в березні 2016 року. Згодом в інтерв'ю американським ЗМІ Шокін пов'язував цей крок з впливом Байдена, хоча в Україні багато хто ставить цю версію під сумнів і кажуть, що справу стосовно «Бурісми» і без того практично не розвивалося.
Українська влада завершила це розслідування в січні 2017 незадовго до інавгурації Трампа і не виявила ніяких порушень.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].