Росія обвинуватила владу Нідерландів у тиску на суд у справі збитого МН17

В РФ вважають, що Нідерланди розгорнули інформаційну кампанія з обвинувальним ухилом на адресу Росії

фото www.flickr.com/photos/subangempirehotel/14810606757/

МЗС РФ заявило, що у Нідерландах розгортається інформаційна кампанія з обвинувальним ухилом на адресу Росії в зв'язку з майбутнім процесом у справі про катастрофу малайзійського Boeing під Донецьком. Про це заявила представник міністерства Марія Захарова, передає «Інтерфакс».

Вона вважає, що влада країни намагається натиснути на окружний суд Гааги.

«Я хотіла б прокоментувати дії влади Нідерландів, які явно свідчать про тиск на Окружний суд Гааги напередодні судового процесу у справі MH-17», – сказала вона.

За словами Захарової, ця кампанія проходить «не в останню чергу з подачі влади країни».

«Це такий вже фірмовий стиль, коли йдуть вкидання з посиланням на міфічні докази, дані свідків, які засекречені, посилання на джерела, які не можуть бути відкриті», – сказала Захарова.

«В останні дні перед слуханнями все це запущено, щоб компенсувати наявні прогалини у доказовій базі та приховати підтасування фактів під заздалегідь обрану версію. Може бути, в тому числі, і для того, щоб вселити думку про бездоганність проведеного розслідування, заздалегідь визначити вердикт, що не допустити ніякого відхилення від наміченого шість років тому курсу», – додала вона.

Захарова зяавилва, що РФ кваліфікує ці дїі, як спробу тиску на суд.

Нагадаємо: пасажирський Boeing -777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий в небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року. На його борту знаходилися 298 чоловік, всі вони загинули.

У травні 2018 року міжнародна слідча група заявила, що ЗРК «Бук», який збив літак, прибув з російської військової частини.

Міжнародна слідча група переконана, що самохідна вогнева установка, зенітний ракетний комплекс «Бук», використаний для запуску ракети, належав до 53-ї Зенітної ракетної бригади підрозділу збройних сил РФ, дислокованій у Курську. Дослідники дійшли цього висновку після проведення широкомасштабного порівняльного аналізу.

 Справи підозрюваних у збитті рейсу МН17 малайзійських авіаліній будуть розглядатись в рамках національної юрисдикції Нідерландів. 

В червні цього року Служба безпеки України (СБУ) оголосила підозри фігурантам справи про збиття Боїнга-777 рейсу МН-17 над Донбасом. Підозри оголошені громадянам РФ Ігорю Гиркину, Сергію Дубинському і Олегу Пулатову та українцю Леоніду Харченку. Імена цих підозрюваних фігурують в доповіді слідчої групи Bellingcat, яка вийшла напередодні офіційної прес-конференції слідчої групи. Всього в доповіді перераховано 12 осіб, трьох з них вже немає в живих. Згідно з повідомленням, це не всі підозрювані і наразі триває досудове розслідування.

Восени 2019 року слідство у справі про катастрофу пасажирського літака Boeing, збитого ракетою в небі над Донбасом 17 липня 2014 року, виступило з новими звинуваченнями щодо Росії і сепаратистів на сході України. Міжнародна слідча група (JIT) опублікувала записи перехоплених розмов, які  вели лідери сепаратистів і високопоставлені російські чиновники і військові.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS