Суд у справі збитого літака рейсу МН17 відбудеться у Нідерландах

Суд у справі збитого літака рейсу МН17 відбудеться у Нідерландах

Україна та Нідерланди підпишуть угоду про співробітництво, яка уможливить участь всіх підозрюваних у голландському судовому процесі

Суд у справі збитого літака рейсу МН17 відбудеться у Нідерландах
фото з https://pixabay.com

Справи підозрюваних у збитті рейсу МН17 малайзійських авіаліній на сході України в 2014 році, під час якого загинуло 298 осіб, будуть розглядатись в рамках національної юрисдикції Нідерландів. Про це повідомляє Reuters із посиланням на повідомлення міністра закордонних справ Нідерландів.

Жертви трагічного випадку, що відбувся на території України, яку утримують проросійські сепаратисти ,походили із 17 країн та включали 196 громадян Нідерландів.

Голландська комісія з питань безпеки , яка розслідувала причину аварії, дійшла до висновку у жовтні 2015 року, що літак було збито російської ракетою класу «земля-повітря».

Москва, яка відкидає будь-яку участь у бойових діях на сході України, також відхрещується від того, що одна з її ракет могла бути використана проти МН17.

Прийняте рішення послідувало за попередньою спробою створити міжнародний трибунал з цього інциденту, яку заблокувала Росія.

Видання повідомляє, що підготовлена команда слідчих із Австралії, Бельгії, Малайзії та України дійшла до висновку у вересні, що ракету було випущено з території східної України, підконтрольної про-російським сепаратистам.

Жодних підозрюваних названо не було, хоча головний прокурор Королівства Нідерландів Фред Вестербене минулого року заявив, що його офіс виявив «100 осіб, які представляли інтерес» для слідства, в тому числі ті, хто організовував запуск ракети та слідкував за її перевезенням.

Міністр закордонних справ Нідерландів Берт Коендерс заявив у середу, що співробітництво п’яти країн триватиме до завершення справи.

«Співпраця є життєво важливою, враховуючи складність цієї справи, – сказав він. – МН17 було збито у зоні конфлікту, яка була ареною бойових зіткнень та, яка і зараз є важкодоступною». Також міністр закордонних справ підкреслив: «Ми все ще бачимо багато дезінформації та спроб дискредитувати розслідування». 

МЗС України повідомляє, що правовою основою розслідування стане угода між Україною та Королівством Нідерландів про міжнародно-правове співробітництво щодо злочинів, пов’язаних зі збиттям літака рейсу МН17, яку планується підписати 7 липня 2017 року. Угода передбачає практичні аспекти передачі юрисдикції від України до Нідерландів, уможливлює участь всіх підозрювані у злочині у голландському судовому процесі.

Президент України Петро Порошенко на своїй сторінці у Facebook повідомив, що Україна «максимально сприятиме та надаватиме допомогу Нідерландам для якнайшвидшого покарання винних». 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло