ООН представила восьму за рахунком «Всесвітню доповідь про щастя 2020» (World Happiness Repor). Перше місце третій рік поспіль посіла Фінляндія.
Україна між тим за рік «стала щасливішою» на 10 позицій і перемістилась з 133-го на 123-е місце рейтингу.
За даними експертів, перша десятка найщасливіших країн виглядає так: Фінляндія, Данія, Швейцарія, Ісландія, Норвегія, Нідерланди, Швеція, Нова Зеландія, Австрія і Люксембург. Великобританія посіла 13-й рядок рейтингу, Німеччина 17-ий, США 18-ий, Франція 23-ій.
У звіті наголошується, що з 2013 року і по цей день, до першої десятки рейтингу входить п’ять країн північної Європи – Фінляндія, Данія, Норвегія, Швеція та Ісландія. Експерти вважають, що громадян Північної Європи роблять щасливими фактори пов’язані з якістю інститутів, такі як обширна соціальна допомога, низький рівень корупції та діюча демократія. Крім того, громадяни цих країн відчувають високий рівень автономії та свободи, та високий рівень соціальної довіри один до одного, що грає важливу роль у визначенні задоволеності життям. Аналітики також вказують, що причинами «скандинавського» щастя також є відносна невелика чисельність населення та її однорідність.
Найбільш нещасливими країнами автори доповіді вважають Афганістан, у нього 156-й рядок у списку. Також в самому низу рейтингу розташувалися Південний Судан, Зімбабве, Руанда, ЦАР, Ємен, Індія.
Експерти оцінили показники щастя в 156-ти країнах – такі, як тривалість життя, витрати на соцпідтримку, рівень корупції. Цьогорічний звіт особливу увагу приділив навколишньому середовищу – соціальному, міському та природному.