Команда «Формули 1» Mercedes створила дихальний апарат для хворих на коронавірус за лічені дні

За попередніми даними, 50% пацієнтів, яких підключили до таких пристроїв, не довелося переводити на ШВЛ

фото www.flickr.com/photos/rantingfan/158906722/i

Інженери Університетського коледжу Лондона і медики з лікарні Університетського коледжу і команди «Формули-1» Mercedes менш ніж за тиждень створили дихальний апарат для пацієнтів з коронавірусом. Щоб подавати кисень ураженим легеням, йому не потрібен вентилятор, повідомляє ВВС.

Пристроїв, що забезпечує позитивний постійний тиск в дихальних шляхах , вже знайшли застосування в лікарнях, але їх не вистачає. У Китаї та Італії їх використовують для полегшення стану пацієнтів з Covid-19.

40 апаратів були передані лікарні Університетського коледжу Лондона і трьом іншим лікарням британської столиці. Якщо вони покажуть себе з кращого боку, виробник двигунів для болідів «Формули-1» Mercedes-AMG-HPP через тиждень зможе виробляти до тисячі апаратів в день.

Управління з контролю лікарських засобів і виробів медичного призначення вже схвалив їх використання.

Професор Ребекка Шиплі з Університетського коледжу Лондона розповіла ВВС: «Зазвичай розробка медичного пристрою займає роки, але ми впоралися за кілька днів, тому що ми взяли за основу простий існуючий апарат і запозичили використані в ньому технології, щоб була можливість виробляти його швидко і у великих масштабах».

Згідно з первинними даними з італійської області Ломбардія, 50% пацієнтів, яких підключили до таких пристроїв, не довелося переводити на ШВЛ.

Тим часом в Британії промислові, технологічні та інженерні компанії об'єдналися в консорціум, який займеться виробництвом апаратів штучної вентиляції легенів (ШВЛ) для системи охорони здоров'я країни. До консорціуму, який отримав назву VentilatorChallengeUK, увійшли такі гіганти, як Airbus, BAE Systems, Ford, Rolls-Royce і Siemens.

Підприємства отримали замовлення від держави на виробництво більше 10 000 ШВЛ, хоча перед цим необхідно буде заручитися схваленням регулятора. Очікується, що виробництво почнеться в найближчі дні.

Більше про те, як український бізнес допомагає країні боротись з коронавірусом читайте в матеріалі Mind «Без паніки: як телеком та ІТ-бізнес допомагають Україні вистояти».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS