ДТЕК допускає зниження обсягів добування вугілля на 30%

Початково був запланований видобуток близько 24 млн тонн вугілля, однак в країні знизився рівень споживання електроенергії

фото dtek.com/

Енергохолдинг Ріната Ахметова ДТЕК в 2020 році допускає зниження видобутку рядового вугілля своїми українськими компаніями до 30% в порівнянні з минулим роком. Про це повідомив генеральний директор компанії Максим Тимченко, передає Інтерфакс-Україна.

«Я не готовий сказати на який обсяг видобутку ми вийдемо в цьому році. Падіння може бути в порівнянні з минулим роком до 30%», – сказав він.

За його словами, в планах на 2020 рік у компанії був видобуток близько 24 млн тонн вугілля (+ 7% до 2019-го), але в країні значно знизився рівень споживання електроенергії, що змушує ДТЕК скоригувати плани.

«Ми будемо дивитися на поточну ситуацію. При наявності на складах близько 2 млн тонн і мінімальному виробленні ми щомісяця ставимо рекорди наскільки наш видобуток та спалювання вугілля зменшується в порівнянні з попередніми періодами», – зазначив Тимченко.

Видобуток вугілля українськими об'єднаннями ДТЕК за підсумками 2019 року зменшився на 7,1% (на 1 706 600 тонн) – до 22,425 млн тонн. Зокрема, видобуток «Павлоградвугілля» в 2019 році склав 18 207 500 тонн (-9% до 2018-го), «Добропіллявугілля» – 3 362 900 тонн (+ 12,2%), «Білозерська» – 854 400 тонн (-23,9%).

Нагадаємо: напередодні стало відомо про наміри ДТЕК вивести в простій найбільше вугледобувне підприємство країни «Павлоградвугілля» .

Наприкінці березня ДТЕК повідомила про зупинку роботи з видобутку, збагачення вугілля і підготовці гірничих виробок з 1 квітня  на шахті «Білозерська» і ЦЗФ Октябрська «у зв’язку з системною кризою в енергетичній галузі України, що продовжується імпортом електроенергії і вугілля, регулярним втручанням в роботу ринку з боку політиків».

Як повідомлялося, ДТЕК наразі, незважаючи на падіння цін на природний газ, зберігає плани за обсягом видобутку в 2020 році на рівні 1,750 млрд куб. м. Окрім того, компанія також продовжує виконувати заплановану на цей рік програму буріння нових свердловин.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS