Китай не стане встановлювати цільовий показник для темпів зростання ВВП на 2020 рік через наслідки епідемії коронавірусу для економіки країни. Про це заявив прем'єр Держради КНР Лі Кецян, передає Інтерфакс-Україна.
Таке відбувається вперше з 1994 року, коли Пекін почав встановлювати цільовий показник зростання ВВП.
Як повідомлялось, в 2019 році китайська економіка зросла на 6,1% – мінімальними темпами майже за тридцять років при цільовому показнику уряду КНР в 6-6,5%.
Лі Кецян зазначив, що рішення не встановлювати цільовий показник збільшення ВВП на поточний рік пов'язано з тим, що «країна стикається з факторами, вплив яких важко передбачити», в тому числі, наслідки коронавірусу, а також невизначеність у торговельній сфері.
Він зазначив при цьому, що «відсутність цільового показника дозволить нам сконцентруватися на забезпеченні стабільності і безпеки».
Відмова від цілі по ВВП звільняє уряд від необхідності надмірного нарощування стимулів, які були потрібні б в тому випадку, якщо б воно намагалося добитися поставленої мети, говорять експерти. Це також є негативним фактором для всього світу, враховуючи, що Китай довгий час був головним двигуном зростання світової економіки.
Нагадаємо: у першому кварталі 2020 року через пандемію коронавірусу та введені у зв’язку із нею карантинні заходи економіка Китаю обвалилась на рекордні 6,8% в річному вираженні, тоді як майже півстоліття росла темпами до 15% на рік. Китай не знав подібного з часів розрухи і репресій «культурної революції» Мао Цзедуна кінця 1970-х років.