Міністерство енергетики спільно з Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України розробили законопроєкт, який передбачає фінансування енергомодернізації підприємств. Про це йдеться на сайті Держенергоефективності.
«З огляду на це необхідно стимулювати підвищення енергоефективності у цьому секторі. Це питання стає ще більше актуальним з точки зору значних викидів СО2 у промисловості та планів запровадження в ЄС фіскального механізму регулювання імпорту вуглецевих товарів в рамках реалізації Європейської зеленої угоди. Тому законопроєктом передбачається запровадити механізм використання коштів із податку на викиди СО2 як джерело співфінансування енергоефективних заходів на підприємствах», – вказується на сайті.
Кошти на фінансування будуть виділятися Державним фондом енергоефективної модернізації підприємств. Він займатиметься накопичуванням надходжень з податку на СО2 (близько 900 млн грн). Ці кошти не мають цільового призначення, тому щороку йдуть у загальний фонд держбюджету. Натомість фонд виділятиме фінансову допомогу підприємствам на закупівлю енергоефективного обладнання.
«У 2018 році податок на викиди 1 тонни CO2 зріс з 41 коп. до 10 грн. Як результат, надходження з цього податку зросли із 50 млн грн у 2018 до майже 1 млрд грн у 2019 році. Ці кошти можуть стати джерелом фінансування енергомодернізації підприємств. Очікуваний ефект – скорочення енергоспоживання та, як наслідок, викидів СО2, створення нових робочих місць і підвищення конкурентоздатності економіки!», – прокоментував т.в.о. голови Держенергоефективності Костянтин Гура.
Нагадаємо, потужність вітрової електроенергії до 2023 року може збільшитися до 1 ГВт.