До 2023 року держава дозволить побудувати ще 1 ГВт вітрової електроенергії – Буславець
В.о. міністра пояснила, чому Меморандум з виробниками «зеленої» електроенергії дискримінує сонячну енергетику

Потужність вітрової електроенергії до 2023 року може збільшитися до 1 ГВт. Про це повідомила виконувачка обов'язків міністра енергетики Ольга Буславець в інтерв'ю Економічній правді.
Натомість з 1 серпня поточного року, нові сонячні електростанції потужністю понад 1 МВт зможуть бути введені лише за умови продажу на аукціонах.
«По будівництву «сонця» (ред. – сонячних електростанцій) ми перевиконали всі можливі плани, у нас «сонця» настільки багато, що його нічим балансувати. Тому інвестори погодилися, що ми зупиняємо будівництво «сонця». Що стосується «вітру» (ред. – вітрових електростанцій), технологія будівництва вітряних станцій набагато важча, ніж «сонця». Там заздалегідь замовляються турбіни, які виготовляються не у нас в країні, й увесь процес займає значно більше часу», – пояснює Буславець.
Українська Асоціація Відновлюваної Енергетики, очолювана Ігорем Тинним, підтримала Меморандум «з великими застереженнями». На думку Ольги Буславець чимало компаній ще приєднаються до Меморандуму, адже судові процеси в міжнародному арбітражному суді – «недешеве задоволення».
«Насправді, вони (ред. – компанії) ще відкриті, вони ще думають. Мені здається, що вони чекатимуть голосування за законопроєкт, який був розроблений на підставі Меморандуму. Думаю, ще багато хто зможе приєднатися до нього, тому що судитися – недешеве задоволення. Краще мати зрозумілі правила гри», – переконана Буславець.
Нагадаємо, Кабінет міністрів України 10 червня, підписав Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері відновлюваної енергетики. Асоціація Відновлюваної Енергетики запропонувала ряд уточнень. На думку її членів, запропоновані зміни зроблять Меморандум менш дискримінаційним стосовно власників сонячних електростанцій.
«Згідно з повідомленням, відмова Уряду від продовження строку дії PPA на 2 роки в обмін на зниження “зеленого” тарифу є незначною поступкою. Але ця поступка є надзвичайно важливою для беззбитковості проєктів та дотримання принципу добровільності», – переконані члени асоціації.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].