Традиційно в складних економічних умовах, коли падають реальні ефективні доходи бюджету, уряд України вдається до використання інфляції з метою компенсації недобору податків.
Крім прихованих каналів дефіцитного фінансування бюджету, які однозначно частково матимуть емісійний характер, уряд зробить акцент на розгін інфляції пропозиції. Про це йдеться в дослідженні Mind з циклу «Макроекономічний прогноз-2020».
Видання прогнозує, що Кабмін піде на перехід на «ринкові тарифи» на усі товари і послуги, які в Україні підпадають під державне регулювання або регулювання незалежними регуляторами.
У дослідженні зазначається, що невипадково в меморандумі з МВФ Україна взяла на себе зобов'язання щодо переходу на ринкові механізми формування практично всіх тарифів. По суті, це означає підвищення тарифів на весь перелік товарів і послуг, які наразі регулюються (комунальні тарифи, тарифи на електричну енергію, газ і т. д.). Це дасть суттєвий поштовх для зростання цін.
Нагадаємо, міністр розвитку економіки, торгівлі й сільського господарства Ігор Петрашко публічно охарактеризував ситуацію з приводу низького рівня інфляції як критичну. За даними Державної служби статистики, у річному вимірі інфляція за підсумками травня сповільнилася до 1,7% з 2,1% за підсумками квітня і 2,3% за підсумками березня. Макропрогноз, який покладено в основу бюджету, передбачає інфляцію в районі 11%.
Детальніше читайте у матеріалі Mind: «Макроекономічний прогноз-2020: чого чекати від фіскальної та фінансової політики в Україні».