У понеділок 17 серпня адміністрація Трампа дала остаточний дозвіл на буріння нафтових і газових свердловин в Арктичному національному заповіднику дикої природи на Алясці, що має площу 7,7 млн га. Про це передає Reuters.
У заповіднику вже кілька десятиліть заборонено буріння, уточнює агентство.
Рішення міністра внутрішніх справ США Девіда Бернхардта дозволить уряду продавати нафтогазові ділянки в цьому районі.
«До кінця року, безумовно, можуть відбутися перші угоди з продажу», – сказав Бернхардт репортерам під час конференції.
Захисники навколишнього середовища і законодавці-демократи давно прагнули заблокувати від нафтовидобутку незайману територію, де живуть популяції рідкісних диких тварин, включаючи дикобраза, карибу і білих ведмедів.
Але прийнятий республіканцями законопроект про податки в 2017 році відкрив цю територію для продажу під видобуток нафти і газу.
За словами Бернхардта, в разі виявлення нафти видобуток в заповіднику може початися в межах 8 років, а діяльність продовжиться близько 50 років.
Губернатор Аляски і делегація Конгресу привітали це рішення, заявивши, що воно створить робочі місця і стимулює економіку штату.
Екологи розкритикували цей крок, заявивши, що він завдасть шкоди дикій природі і арктичній екосистемі і не має виправдання в період падіння цін на нафту.
«Абсолютно божевільно наражати на небезпеку це прекрасне місце під час світового надлишку нафти», – сказала Крістен Монселл, юрист Центру біологічного різноманіття.
Відповідаючи на питання про те, як низька ціна на нафту може вплинути на продаж ділянок в заповіднику, Бернхардт сказав, що потенційні інвестори не звертають уваги на спотову ціну при розгляді довгострокових проектів.
Нагадаємо, адміністрація Трампа заявила, що прискорить видачу дозволів на видобуток нафти у заповіднику на Алясці.