Фахівці з університету Арізони державного університету (CША) показали, що крихітні частинки пластику можуть потрапляти і накопичуватися в тканинах і органах людини, що може призвести до безпліддя і раку, передає HighTech.
Раніше дослідники вже визначили, що нанопластик потрапляє в організми диких тварин і може викликати безпліддя, запалення тканин і онкологічні хвороби. Однак вчені не знали, які наслідки вони можуть викликати у людини. Попередні дослідження показали, що пластик може проходити через шлунково-кишковий тракт, після чого вчені з університету Арізони задалися питанням, чи накопичуються крихітні частинки в органах людини.
Вчені повідомили, що вони одними з перших досліджували вплив мікро- і нанопластика на тканини і органи людини. У своєму дослідженні вони вивчили 47 зразків тканин, взяті з нирок, печінки, легенів і селезінки. Група виявила, що пластик був присутній у кожному зразку тканини, який вони аналізували.
«Пластик можна знайти у всіх точках Землі. За кілька десятиліть ми думали, що цей матеріал благо, однак тепер розуміємо, що він може бути шкідливимй для нас. Тепер у нас є докази того, що пластик проникає в наш організм. Поки що ми не знаємо, чи є цей пластик просто перешкодою чи становить небезпеку для здоров'я людини», – зазначив біолог Чарльз Рольскі з Арізонського державного університету.
Дослідники також створили модель, яка перетворює інформацію про кількість пластикових частинок в одиниці маси і площу поверхні. Вони планують поділитися цим інструментом в режимі онлайн, щоб інші дослідники могли стандартизувати свої результати. Вчені відзначають, що ці дані допоможуть створити базу щодо того, які групи населення і в яких країнах схильні до більшого впливу мікропластику.
Метод дозволяє виявити десятки типів пластикових компонентів у тканинах людини, включаючи полікарбонат (ПК), поліетилентерефталат (ПЕТ) і поліетилен (ПЕ). Однак автори дослідження відзначають, що для з'ясування наслідків потрібно провести подальші епідеміологічні дослідження.
Нагадаємо, вчені зафіксували в Лондоні найвищий серед усіх міст рівень мікропластику в дощовій воді.
Раніше вчені виявили, що в організмах дітей накопичується пластик.