Захворіло у світі
5,988,416
Померло у світі
366,654
Вилікувалось у світі
2,529,761
Захворіло в Україні
23,204
Померло в Україні
696
Вилікувалось в Україні
9,311
Вчені виявили, що в організмах дітей накопичується пластик

Вчені виявили, що в організмах дітей накопичується пластик

Це веде до збою в ендокринній системі людини і порушення гормонального рівня

Вчені виявили, що в організмах дітей накопичується пластик
фото DR

Міністерство екології Німеччини та Інститут Роберта Коха провели спільне дослідження «Біомоніторинг людини» і виявили токсичні відходи з пластмаси в 97% дітей, яких запросили для тестування, передає Tecnoblog з посиланням на Inhabitat.

Зразки крові та сечі були зібрані у 2500 дітей віком від 3 до 17 років. Із 15-ти видів пластиків, наявність яких перевірялася в рамках тестів, в зразках знайшли 11.

Присутність даних пластиків в дитячому організмі підвищує ризик його гормональної дисфункції, пише видання. Це пов'язано з тим, що на мікрорівні подібна продукція може імітувати дію певних гормонів, що призводить до збою в ендокринній системі людини. Порушення, в свою чергу, можуть проявлятися у вигляді ожиріння, порушення обміну речовин, раку, репродуктивних порушень, відхилень у поведінці або затримки розвитку.

При цьому пластик проникає в організм через цілком буденні речі – контейнерии для зберігання продуктів, футляри для DVD, чеки, пакети із супермаркету, водогінні труби з ПВХ, килимове покриття, навіть іграшки та медичні прилади.

Дослідники також відзначили високий рівень перфтороктанової кислоти (ПФОК) у молодих людей. ПФОК є надзвичайно стійкою і досить токсичною речовиною, легко накопичується у тканинах. Він, як правило, використовується в процесі виготовлення тефлону, який застосовують для виготовлення антипригарного посуду і водонепроникного одягу.

Очікується, що Євросоюз в 2020 році заборонить цю токсичну речовину.

Дослідження також показало, що найбільша кількість пластикових залишків виявляється в організмі малих дітей та дітей із бідних сімей.

Вчені дійшли висновку, що потрібні додаткові дослідження, щоб виявити шляхи, якими пластмаси потрапляють в організм людини.

Нещодавно повідомлялося, що вчені виявили мікропластик в людському шлунку у 8-ми різних країнах світу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті