«Важкий дощ»: в Лондоні зафіксовано найвищий рівень мікропластику в опадах
Вплив частинок мікропластику на здоров'я людини досі невідомий

Жителям великих міст загрожує мікропластикове забруднення, і згідно з дослідженням, опублікованbv в журналі Environment International, найвищий рівень часток мікропластику в повітрі виявлено в Лондоні, передає The Guardian.
Під час дослідження науковці збирали частки мікропластику, що випадали з дощем на дах дев'ятиповерхового будинку в центрі Лондона.
Мікропластик був виявлений у всіх восьми зразках, швидкість його накопичення склала від 575 до 1008 штук на квадратний метр за день.
При цьому було ідентифіковано 15 різних видів пластику. Більшість із них – це були волокна з акрилу, швидше за все з одягу. Тільки 8% мікропластиків були полістиролом і поліетиленом, які зазвичай використовуються в упаковці харчових продуктів.
На сьогодні подібні вимірювання проводилися лише в чотирьох містах, але в усіх них зафіксоване забруднення мікропластиком. Проте концентрація мікропластику в Лондоні в 20 разів вища, ніж в місті Дунгуань, Китай, в 7 разів вища, ніж в Парижі, і майже в три рази вища, ніж в Гамбурзі, Німеччина.
Вчені вважають, що, по суті, кожне місто забруднене, оскільки джерела мікропластику, такі як одяг і упаковка, можна знайти всюди.
Рівень виявленого в лондонському повітрі мікропластику здивував учених.
«Це набагато перевищує показники, про які раніше повідомлялося, – сказала Стефані Райт з лондонського коледжу Кінгс, яка очолювала дослідження. – Але будь-яке місто в світі має схожі проблеми».
Частинки мікропластику в Лондоні становили від 0,02 до 0,5 мм. Вони досить малі, щоб підніматися вгору з потоками повітря, і при вдиханні потрапляти людині в дихальні шляхи, в слину. Ще дрібніші частинки можуть потрапити в легені і кров, і становлять найбільшу потенційну небезпеку для здоров'я. Вони теж були помічені в зразках.
Про потенційний вплив на здоров'я від вдихання мікропластику або споживання його через їжу і воду досі невідомо. Одне з досліджень виявило, що люди зʼїдають не менше 50 000 частинок мікропластику за рік.
Щороку виробляється близько 335 млн тонн нового пластика, який потрапляє в навколишнє середовище.
«Поки що у нас дуже мало знань про те, як вплине на людину забруднення повітря мікропластиком, – зазначає Стів Аллен з науково-дослідного інституту EcoLab в Тулузі, Франція. – Але з тим, що ми знаємо, досить страшно усвідомлювати, що ми це вдихаємо. Нам потрібно терміново проводити дослідження».
Раніше вчені виявили, що в організмах дітей накопичується пластик, що веде до збою в ендокринній системі і порушення гормонального рівня.
Перед цим дослідження виявили мікропластик в людському шлунку у 8-ми різних країнах світу.
Нагадаємо, в Україні пропонують заборонити поліетиленові пакети, українців чекають штрафи до 8500 грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].