Захворіло у світі
5,954,711
Померло у світі
365,535
Вилікувалось у світі
2,516,951
Захворіло в Україні
23,204
Померло в Україні
696
Вилікувалось в Україні
9,311
«Важкий дощ»: в Лондоні зафіксовано найвищий рівень мікропластику в опадах

«Важкий дощ»: в Лондоні зафіксовано найвищий рівень мікропластику в опадах

Вплив частинок мікропластику на здоров'я людини досі невідомий

«Важкий дощ»: в Лондоні зафіксовано найвищий рівень мікропластику в опадах
photo by Paul Weeks

Жителям великих міст загрожує мікропластикове забруднення, і згідно з дослідженням, опублікованbv в журналі Environment International, найвищий рівень часток мікропластику в повітрі виявлено в Лондоні, передає The Guardian.

Під час дослідження науковці збирали частки мікропластику, що випадали з дощем на дах дев'ятиповерхового будинку в центрі Лондона.

Мікропластик був виявлений у всіх восьми зразках, швидкість його накопичення склала від 575 до 1008 штук на квадратний метр за день.

При цьому було ідентифіковано 15 різних видів пластику. Більшість із них – це були волокна з акрилу, швидше за все з одягу. Тільки 8% мікропластиків були полістиролом і поліетиленом, які зазвичай використовуються в упаковці харчових продуктів.

На сьогодні подібні вимірювання проводилися лише в чотирьох містах, але в усіх них зафіксоване забруднення мікропластиком. Проте концентрація мікропластику в Лондоні в 20 разів вища, ніж в місті Дунгуань, Китай, в 7 разів вища, ніж в Парижі, і майже в три рази вища, ніж в Гамбурзі, Німеччина.

Вчені вважають, що, по суті, кожне місто забруднене, оскільки джерела мікропластику, такі як одяг і упаковка, можна знайти всюди.

Рівень виявленого в лондонському повітрі мікропластику здивував учених.

«Це набагато перевищує показники, про які раніше повідомлялося, – сказала Стефані Райт з лондонського коледжу Кінгс, яка очолювала дослідження. – Але будь-яке місто в світі має схожі проблеми».

Частинки мікропластику в Лондоні становили від 0,02 до 0,5 мм. Вони досить малі, щоб підніматися вгору з потоками повітря, і при вдиханні потрапляти людині в дихальні шляхи, в слину. Ще дрібніші частинки можуть потрапити в легені і кров, і становлять найбільшу потенційну небезпеку для здоров'я. Вони теж були помічені в зразках.

Про потенційний вплив на здоров'я від вдихання мікропластику або споживання його через їжу і воду досі невідомо. Одне з досліджень виявило, що люди зʼїдають не менше 50 000 частинок мікропластику за рік.

Щороку виробляється близько 335 млн тонн нового пластика, який потрапляє в навколишнє середовище.

«Поки що у нас дуже мало знань про те, як вплине на людину забруднення повітря мікропластиком, – зазначає Стів Аллен з науково-дослідного інституту EcoLab в Тулузі, Франція. – Але з тим, що ми знаємо, досить страшно усвідомлювати, що ми це вдихаємо. Нам потрібно терміново проводити дослідження».

Раніше вчені виявили, що в організмах дітей накопичується пластик, що веде до збою в ендокринній системі і порушення гормонального рівня.

Перед цим дослідження виявили мікропластик в людському шлунку у 8-ми різних країнах світу.

Нагадаємо, в Україні пропонують заборонити поліетиленові пакети, українців чекають штрафи до 8500 грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті