Перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова і посол Норвегії в Україні Ерік Сведала висловили готовність сторін посилити взаємодію в рамках ООН з метою відновлення територіальної цілісності України з урахуванням обрання Норвегії до складу Ради безпеки ООН на період 2021-2022 років. Про це повідомляє МЗС України.
17 серпня Джапарова прийняла копії вірчих грамот від новопризначеного посла Королівства Норвегії в Україні Еріка Сведала. В ході зустрічі сторони обговорили шляхи подальшого зміцнення українсько-норвезького міждержавного партнерства і ситуацію в тимчасово окупованому Росією Криму.
Так, посол Норвегії запевнив у невизнанні його країною незаконної спроби анексії Криму та подальшої підтримки європейських та євроатлантичних прагнень України, а також процесу реалізації системних реформ в державі.
За словами Джапарову, з метою протидії з боку міжнародного співтовариства кроків Росії особлива увага повинна бути сфокусовано на ситуації в тимчасово окупованому Криму.
«Інструментом такої взаємодії розглядається формалізована міжнародна майданчик -«Кримська платформа», покликана забезпечити координацію міжнародних заходів на кримському напрямку», – підкреслила перша зам міністра.
Крім цього, Джапарова наголосила на важливості ефективної взаємодії з метою протидії російським гібридним загрозам.
«Спотворення Росією об'єктивної ситуації в тимчасово окупованому Криму, а також використання міжнародних майданчиків та інших демократичних інструментів з метою легітимізації спроби анексії Криму не повинні залишатися поза увагою міжнародної спільноти», – додала вона.
Також в ході зустрічі Джапарова і посол Норвегії констатували загальний інтерес до посилення двосторонньої торгівлі та інвестиційного співробітництва. У цьому контексті сторони відзначили важливість проведення чергового засідання українсько-норвезької міжурядової комісії з питань співробітництва в галузі торгівлі, підприємництва та економіки.
Нагадаємо: нафтовий фонд Норвегії виводить кошти з низки великих світових сировинних компаній.