Захворіло у світі
12,521,347
Померло у світі
560,834
Вилікувалось у світі
6,901,607
Захворіло в Україні
52,843
Померло в Україні
1,372
Вилікувалось в Україні
25,661
Нафтовий фонд Норвегії виводить кошти з низки великих світових сировинних компаній

Нафтовий фонд Норвегії виводить кошти з низки великих світових сировинних компаній

Фонд вийде зокрема з Sasol, RWE, Glencore, AGL Energy, Anglo American, , Suncor Energy та інших

Нафтовий фонд Норвегії виводить кошти з низки великих світових сировинних компаній
фото www.flickr.com/photos/149002336@N07/36974565380

Центральний банк Норвегії (Norges Bank) вирішив вивести кошти державного пенсійного фонду Норвегії, також відомого як Нафтовий фонд з низки великих сировинних компаній. Про це повідомляє OilExp.

Зазначається, що Нафтовий фонд вкладення з наступних компаній нафтогазового, електроенергетичного і гірничодобувного секторів: Sasol, RWE, Glencore, AGL Energy, Anglo American. Також фонд вийде з канадських нафтових компаній Canadian Natural Resources, Cenovus Energy, Suncor Energy і Imperial Oil.

У Фонді пояснили своє рішення щодо Sasol, RWE, Glencore, AGL Energy і Anglo American тим, що компанії порушували екологічні принципи використання вугілля. На кінець 2019 року фонду належало 1,24% акцій Glencore, 2,4% Anglo American, 0,6% RWE. Фонд також розглядає дотримання даних принципів компаніями BHP Group, Vistra Energy, Enel і Uniper.

У той же час рішення вийти з інвестицій в канадські нафтові компанії пов'язане з їх діями, які призводять до неприпустимих викидів парникових газів, зазначив фонд.

Нафтовий фонд Норвегії є одним з найбільших в світі інвестфондів. Фонд володіє паперами таких великих світових компаній як Microsoft, Apple, Nestle SA, Alphabet, Amazon, Royal Dutch Shell, Novartis, Facebook.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті