Згідно з дослідженням Оксфордського університету, тільки кожна десята з 3000 вивчених енергетичних компаній надає перевагу інвестиціям в екологічно чисті відновлювані джерела енергії (ВДЕ).
Як повідомляє The Guardian, решта продовжують нарощувати потужності електростанцій, що працюють на викопному паливі.
Дослідження показало, що більшість компаній як і раніше значною мірою інвестують в викопне паливо, незважаючи на міжнародні зусилля по скороченню викидів парникових газів, а деякі активно розширюють свій портфель електростанцій, що забруднюють навколишнє середовище.
Більшість підприємств, багато з яких належать державі, за останні роки практично не змінили свій портфель генерації.
Серед тих 10%, які переходять на ВДЕ, тільки 15% скоротили інвестиції у видобуток газу і вугілля. Більше половини – 60% – паралельно з вкладеннями в чисту, зелену енергетику продовжують вкладатися в «брудну».
Галина Алова, автор звіту, заявила, що дослідження виявило «тривожний розрив між тим, що необхідно» для подолання кліматичної кризи, і «тим, які дії робить комунальний сектор».
У звіті зазначено, що 10% комунальних підприємств підтримують зростання газових електростанцій. У цьому кластері переважають електроенергетичні компанії США, які хочуть скористатися запасами сланцевого газу в країні, за ними йдуть Росія і Німеччина.
Звіт показав, що більшість компаній, що приділяють пріоритетну увагу відновлюваним джерелам енергії, зосереджені в Європі. Багато з найбільших гравців галузі вкладають кошти в низьковуглецеву енергію і зелені технології, щоб замінити свої «старіючі» електростанції, що працюють на викопному паливі.
Нагадаємо: згідно з аналізом американської екологічної групи Ember, частка енергії вітру і сонця в глобальному енергобалансі за останні п'ять років збільшилася вдвічі.