Частка сонячної і вітрової енергії в світовому енергобалансі за останні п’ять років подвоїлася
Декарбонізація електромережі посилилася цього року завдяки карантину та економічній стагнації, спричиненій пандемією

Частка енергії вітру і сонця в глобальному енергобалансі за останні п'ять років збільшилася вдвічі. Це, як повідомляє Bloomberg, допоможе в боротьбі з глобальним потеплінням, обмежуючи негативні наслідки виробництва енергії з викопних джерел.
Згідно з аналізом американської екологічної групи Ember, в першому півріччі 2020 року на відновлювальні джерела енергії (ВДЕ) доводилося майже 10% потужностей в більшості частин світу.
Ця декарбонізація електромережі посилилася в цьому році, оскільки карантинні заходи і економічна стагнація, спричинені коронавірусом, привели до зниження попиту на електроенергію в цілому, що дозволило ВДЕ взяти на себе додаткове лідерство в боротьбі за частку в світовому енергетичному балансі.
Ember проаналізувала виробництво електроенергії в 48 країнах, на які припадає 83% світової генерації. Дані показують, що вітрова та сонячна енергія збільшили свою частку на 14% в першій половині 2020 року порівняно з тим же періодом минулого року, в той час як світовий попит впав на 3% через вплив COVID-19.
У звіті вказано,що виробництво електроенергії на вугільних електростанціях продовжує знижуватися, в основному в країнах Західної Європи, де існує сувора політика, спрямована на припинення цього типу генерації.
Між тим Китай як і раніше використовує вугілля для вироблення 62% енергії в порівнянні з 68% п'ять років тому. При цьому частка відновлюваних джерел енергії в країні зростає до 10%. За даними експертів, на частку Китаю припадає близько 54% світового видобутку вугілля в порівнянні з 44% в 2015 році.
Аналітики вважають, що зростання ВДЕ навряд чи буде відбуватися такими темпами, які необхідні світу для досягнення своїх кліматичних цілей до середини століття, оскільки вугілля як і раніше є основним джерелом енергії в багатьох країнах світу.
За даними Ember, до 2030 року споживання вугілля має скоротитися приблизно на 79% в порівнянні з рівнем минулого, що свідчить про щорічне зниження на 13% протягом наступного десятиліття.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].