Ексміністр фінансів назвав рішення суду на користь Сурксісів початком розвалу результатів націоналізації ПриватБанку

Він наголосив, що таке рішення обійдеться українцям у мільярди доларів

Ексміністр фінансів Олександр Данилюк
Фото: фейсбук-сторінка Олександра Данилюка

Ексміністр фінансів Олександр Данилюк розкритикував рішення Печерського райсуду Києва про стягнення з ПриватБанку $350 млн на користь компаній, пов'язаних із братами Суркісами й назвав таке рішення початком розвалу результатів націоналізації ПриватБанку.

«Абсолютно зрозуміло, що суд був заангажований Суркісами й Коломойським. Зрозуміло, що уряд повинен подавати на апеляцію. І питання не тільки в 9 млрд грн платників податків, які Суркіси можуть покласти у свої глибокі офшорні кишені. Ні! Це початок розвалу результатів націоналізації ПриватБанку», – написав він у фейсбуці.

Він наголосив, що таке рішення обійдеться українцям у мільярди доларів.

Данилюк також закликав владу докласти максимум зусиль для захисту інтересів держави у справі ПриватБанку і провести судову реформу.

Як повідомлялося, Печерський райсуд Києва 2 вересня повністю задовольнив заяву компаній братів Суркісів про порядок виконання рішення суду від 2017 року про зобов'язання ПриватБанку обслуговувати їхні депозити, розмішені до націоналізації банку на його рахунках кіпрської філії.

У відповідній заяві компанії просили суд визначити суму, яку повинен їм виплатити ПриватБанк в рамках виконання зобов'язань з обслуговування депозитів. За оцінками позивачів, зобов'язання банку складають $350 млн (з них $102 млн – відсотки, нараховані за ставкою 13% річних).

Крім того, компанії просили суд надати можливість ГІС примусово стягнути з рахунків ПриватБанку відповідні кошти в разі відмови банку від їх добровільного погашення.

Згідно з позицією ПриватБанку, відповідні договори офшорів Суркісів на сьогодні вважаються виконаними, оскільки у 2016 році при проведенні націоналізації вони були обмінені на акції додаткової емісії як депозити пов'язаних з банком осіб.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS