Суд зобов'язав ПриватБанк виплатити Суркісам $350 млн

Суд зобов'язав ПриватБанк виплатити Суркісам $350 млн

Міністерство фінансів готує апеляційну скаргу на це рішення

Суд зобов'язав ПриватБанк виплатити Суркісам $350 млн
Ігор і Григорій Суркіси
Фото: argumentua.com

Печерський райсуд Києва під головуванням судді Сергія Вовка зобов'язав державний ПриватБанк виплатити компаніям братів Суркісів $350 млн (10 млрд грн). Про це повідомляє Міністерство фінансів України.

«Прийняте 2 вересня рішення Печерського суду під головуванням судді Вовка С.В. про порядок примусового виконання ухвали про забезпечення спірного позову компаній братів Суркісів про обслуговування депозитів, конвертованих у капітал банку при націоналізації, направлено на фактичне стягнення з банку майже 10 млрд грн ($350 млн) і прийнято з порушенням норм процесуального законодавства», – заявляє Мінфін.

Міністерство фінансів готує апеляційну скаргу на це рішення.

Як повідомлялося, раніше державний ПриватБанк заявив, що офшорні компанії братів Суркісів вдалися до маніпуляції автоматизованим розподілом судових справ на користь судді Печерського суду Києві Сергія Вовка.

ПриватБанк 12 серпня звернувся в Національне антикорупційне бюро України із заявою про протиправне призначення судді Печерського районного суду Києва Сергія Вовка на справу № 757/7499/17 за позовом офшорних компаній братів Суркісів про порядок виконання рішення суду від 2017 року про зобов'язання банку обслуговувати їхні депозити.

Офшори Суркісів вимагали від суду зобов'язати ПриватБанк продовжувати обслуговувати їхні депозити. Зі свого боку ПриватБанк вказує, що цих депозитів не існує, оскільки вони були конвертовані в акції банку під час процедури націоналізації.

Печерський райсуд за підсумками засіданні 6 серпня переніс на 14 серпня розгляд позову офшорів Суркісів до «ПриватБанку».

Юридичний радник ПриватБанку Андрій Пожидаєв зазначив, що позивачі додали в заяву до вимог щодо погашення тіла кредиту (близько $250 млн) розмір відсотків, які Приватбанк нібито має виплатити зазначеним компаніям.

Сума заявлених в останньому позові вимог офшорів Суркісів з урахуванням змін, внесених 6 серпня, сягнула $350 млн (з яких $102 млн – відсотки), зазначили у пресслужбі.

Раніше, 15 квітня 2020 року, Київський апеляційний суд відхилив апеляцію держвиконавця, залишивши в силі роз'яснення судді Печерського райсуду Підпалого, яким він зобов'язав ПриватБанк компенсувати офшорним компаніям Суркісів кошти, розміщені на рахунках кіпрської філії фінустанови – загалом близько $250 млн.

Як повідомлялося з посиланням на міністра юстиції Дениса Малюська, 28 квітня 2020 року відразу шість британських компаній-стягувачів окремо звернулися із заявою про примусове виконання відповідного рішення, а 29 квітня ГІС Печерського району відкрила виконавче провадження й направила відповідне повідомлення боржнику.

За словами пресслужби ПриватБанку, станом на початок червня держвиконавець наклав на банк два штрафи в розмірі приблизно 5000 грн і 10 000 грн за невиконання рішення про виплату офшорам братів Суркісів понад $250 млн і передала матеріали до Печерського райвідділу Нацполіції для відкриття кримінального провадження.

Наприкінці 2016 року, під час націоналізації банку, грошові кошти, розміщені сім'єю Суркісів і їхніми компаніями на депозитних рахунках ПриватБанку і його філій, потрапили під процедуру bail-in, оскільки Суркіси були визнані пов'язаними з ПриватБанком особами.

Раніше Mind аналізував, як розвивався та змінювався ПриватБанк.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті