Україна націоналізувала активи російського олігарха Дерипаски – рішення ВАКС

Україна націоналізувала активи російського олігарха Дерипаски – рішення ВАКС

У дохід держави стягнуто понад 440 000 тонн бокситів та 110 000 тонн глинозему загальна вартість яких перевищує понад 2 млрд грн

Україна націоналізувала активи російського олігарха Дерипаски – рішення ВАКС
Фото: flickr.com

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) завольнив позов Міністерства юстиції про стягнення у дохід держави активів російського олігарха Олега Дерипаски та МКПАТ «Об’єднана компанія «РУСАЛ».

Про це повідомила пресслужба Мін'юсту.

Відповідно до рішення суду, в дохід держави стягнуто понад 440 тисяч тонн бокситів та 110 тисяч тонн глинозему, загальною вартістю у понад 2 млрд грн. Ці активи належали швейцарській компанії RS International GmbH, яку контролює Дерипаска. 

Окрім того, в дохід держави також стягнуто право вимоги цієї компанії за договором «давальницької сировини», на підставі якого боксити були ввезені на територію України.

Це другий позов Мін'юсту проти Дерипаски. У лютому 2023 року ВАКС націоналізував 100% ТОВ «Глухівський кар’єр кварцитів» та ТОВ «Миколаївський глиноземний завод»; 29,5%  акцій АТ «Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат», які належали російському олігарху. 


Підконтрольна Дерипасці компанія МКПАТ «РУСАЛ» постачала алюмінієву продукцію російським підприємствам оборонного комплексу. Ці компанії безпосередньо виробляють військову техніку, зброю та боєприпаси для збройних сил рф.

Крім того, ВАКС встановив, що Дерипаска володіє промисловим конгломератом «Російські машини», до складу якого входить «Військово-промислова компанія» – головний постачальник озброєння та обладнання для російських військових. Зокрема,  компанії конгломерату виробляють бронетранспортери-амфібії БТР-80, БТР-82А, АМН 233114 «Тигр-М» та інші бойові машини на замовлення міноборони рф. 

Бекграунд. Раніше Mind писав, що суд арештував сировину та продукцію Дерипаски на понад 2 млрд грн: активи контролювалися через європейську компанію, яка була формальним замовником продукції Миколаївського заводу. Далі продукцію експортували на російські підприємства олігарха. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло