Фонд державного майна України (ФДМУ) оголосив про проведення першого аукціону об’єктів спиртової галузі – Немирівського МПД (об’єкт ДП «Укрспирт»). Аукціон відбудеться 15 жовтня 2020 року. Про це повідомляється на сайті ФДМУ.
Немирівське МПД виставлено на приватизаційний аукціон першим з переліку об’єктів ДП «Укрспирт», відповідно, цей актив стане першим приватним спиртовим заводом в Україні.
Таким чином, розпочато масштабну програму з приватизації підприємств спиртової галузі, метою якої є виконання розробленого за ухваленого за ініціативи Президента України Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального», що демонополізує галузь виробництва спирту.
Відповідно до чинного законодавства, єдиною можливістю стати учасником ринку виробництва спирту в Україні до 1 липня 2021 року – є придбання об’єкту спиртової галузі.
Стартова ціна об’єкта – 49 565 715 гривень.
Нагадаємо: всього на першому етапі приватизації спиртової галузі буде виставлено на прозорі аукціони 16 підприємств, які входять до складу ДП «Укрспирт».
Фонд держмайна України очікує залучити близько 2 млрд гривень від приватизації спиртових заводів ДП «Укрспирт» і концерну «Укрспирт».