Антикорупційний комітет підтримав законопроєкт Разумкова, Зеленського – не розглядав

Законопроєкт Разумкова повертає НАЗК повноваження, скасовані Конституційним судом

Ліворуч: спікер ВРУ Дмитро Разумков, праворуч президент України Володимир Зеленський
Фото: УНІАН

Парламентський комітет з питань антикорупційної політики рекомендував ВРУ ухвалити за основу та в цілому законопроєкт щодо відновлення е-декларування, поданий головою ВРУ Дмитром Разумковим. Про це повідомляє УНН.

«Рекомендувати включити до порядку денного четвертої сесії ВРУ. Визнати таким, що відповідає вимогам антикорупційного законодавства, рекомендувати за основу і в цілому», – сказала заступниця голови комітету Галина Янченко, поставивши таку пропозицію на голосування.

Члени комітету підтримали дану пропозицію щодо законопроєкту №4304 щодо відновлення електронного декларування, який був внесений у ВР Спікером парламенту Дмитром Разумковим.

Зазначається, що законопроєкт Президента Зеленського щодо звільнення суддів КСУ на засіданні комітету не розглядали.

Нагадаємо, КС оприлюднив рішення від 27 жовтня, яким визнав неконституційними повноваження Національного агентства з протидії корупції (НАЗК) з контролю і перевірки декларацій, відкритого цілодобового доступу до реєстру декларацій, проведення моніторингу способу життя, а також низку положень закону України «Про запобігання корупції». Глава НАЗК Олександр Новіков повідомив, що Агентство через рішення КС увечері 28 жовтня закрило реєстр електронних декларацій.

У зв'язку з цим президент України Володимир Зеленський увечері 29 жовтня ініціював термінове засідання Ради національної безпеки і оборони (РНБО). За підсумками засідання РНБО було в терміновому порядку було зібрано засідання Кабінету міністрів України в Офісі президента. Кабінет міністрів України на своєму позачерговому засіданні на виконання рішення РНБО прийняв розпорядження, яким зобов'язав НАЗК невідкладно відновити доступ громадян до реєстру декларацій чиновників і забезпечити механізм їх спецперевірки. 30 листопада НАЗК відновило роботу Єдиного державного реєстру електронних декларацій.

29 жовтня Зеленський вніс до парламенту законопроєкт «Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства», згідно з яким припиняються повноваження складу КС, який прийняв рішення 27 жовтня. Президент пропонує визнати це рішення КС «нікчемним (яке не створює правових наслідків) як прийняте суддями КС в умовах реального конфлікту інтересів». У законопроєкті глава держави також запропонував повернути редакцію закону «Про попередження корупції» та Кримінального кодексу, що діяли до рішення КС від 27 жовтня.

Своєю чергою Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков підготував законопроєкт, яким пропонується відновити права Національного агентства з питань запобігання корупції, скасовані рішенням Конституційного суду.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS