Зеленський вніс в Раду законопроєкт про припинення повноважень Конституційного суду

Зеленський вніс в Раду законопроєкт про припинення повноважень Конституційного суду

Документ також скасовує рішення, прийняте КС

Зеленський вніс в Раду законопроєкт про припинення повноважень Конституційного суду
Фото: фейсбук-сторінка КСУ

Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження суддів Конституційного Суду України. Текст законопроєкту №4288 опублікований на сайті парламенту.

«Рішення Конституційного Суду України від 27 жовтня 2020 року № 13-р/2020 у справі № 1-24/2020 (393/20) є нікчемним (таким, що не створює правових наслідків) як таке, що прийнято суддями Конституційного Суду України в умовах реального конфлікту інтересів», – ідеться в першій статті законопроєкту.

Також документ відновлює попередню редакцію закону «Про запобігання корупції» та Кримінального кодексу, що діяла до рішення КСУ.

Документ пропонує припинити повноваження усього складу Конституційного Суду, який діяв на момент прийняття рішення по е-декларуванню.

«Повноваження складу Конституційного Суду України, що діє на момент прийняття Рішення Конституційного Суду України від 27 жовтня 2020 року № 13-р / 2020 по справі № 1-24 / 2020 (393/20), припиняються з дня набрання чинності цим Законом», – йдеться в тексті законопроєкту.

Також документ зобов'язує розпочати процедуру відбору нових суддів КС за «порядком, визначеному Конституцією України та Законом України «Про Конституційний Суд України»

Законопроєкт вже направлений на розгляд профільного комітету.

Нагадаємо, в ЄС вважають рішення КС підставою для призупинення безвізу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло