Вихід США з Паризької угоди по клімату набуває чинності в середу, 4 листопада. Рішення про це американський президент Дональд Трамп вперше оголосив у червні 2017 року, а в листопаді 2019 року Вашингтон офіційно повідомив ООН про початок процедури виходу, передає Deutsche Welle.
В якості причини виходу з Паризького угоди Трамп називав «несправедливі економічні обмеження, які вона накладає на американських робітників, бізнесменів і платників податків». Він підкреслював, що даний крок приймається в інтересах американських компаній, що працюють у сфері видобутку корисних копалин.
США стали першою країною, що вийшла з угоди, при цьому Держдепартамент США вказував, що не має наміру відмовлятися від наявного у нього повного набору «політичних опцій» і не виключає повернення до виконання угоди, якщо йому вдасться добитися вигідніших для себе умов.
Паризька кліматична угода була ухвалена 12 грудня 2015 року на Конференції ООН з проблем клімату (COP21). Його підписали представники 196 країн світу. Вона замінила Кіотський протокол, дія якого закінчується в 2020 році, який затверджував зобов'язання щодо скороченню викидів парникових газів лише для розвинених країн.
Нові зобов'язання щодо захисту клімату брали на себе всі держави незалежно від ступеня економічного розвитку: «якомога швидше досягти глобального піку викидів парникових газів» і згодом інтенсивно їх скорочувати, щоб у другій половині століття прийти до балансу між об'ємом газів, що викидаються в атмосферу, і поглинаються природним чином, тобто морями і лісами.