Україна на межі можливостей лікування пацієнтів з коронавірусом, пише Bloomberg.
«Ситуація швидко змінюється від складної до катастрофічної, – заявив на цьому тижні міністр охорони здоров'я Максим Степанов. – Неможливо легко пройти наступну хвилю. Незалежно від того, як швидко ми додаємо лікарняні ліжка, коронавірус поширюється швидше».
У середу, 4 листопада, Україна повідомила про 9524 нових випадки зараження і 199 смерті.
«Кількість доступних ліжок для пацієнтів з коронавірусом на даний момент недостатня», – заявила в інтерв'ю Лотта Сільвандер, місцевий представник агентства ООН, яке займається захистом дітей і є одним з найбільших у світі постачальників вакцини.
Агентство зазначає, що українська влада не змогла використати тестування в якості ключового методу боротьби з пандемією, і через «відсутність розуміння цього не було великого політичного поштовху для збільшення можливостей тестування».
Уряд збільшив кількість лікарняних ліжок, призначених для пацієнтів з коронавірусом, до 47 000 в країні з населенням близько 40 млн осіб. За словами міністра охорони здоров'я, щодня проводиться близько 50 000 тестів.
За словами Павла Ковтонюка, завідувача кафедри економіки охорони здоров'я Київської школи економіки і ексзаступника міністра охорони здоров'я України, попри нарощування масштабів, українська система перевірки і відстеження залишається найслабшою в Європі.
«Підготовка до створення лікарень, обладнання та навчання медичного персоналу напередодні осінньої хвилі була дуже слабкою», – сказав він, додавши, що повільна обробка тестів ускладнює відстеження контактів і належну ізоляцію інфікованих людей.
Уряд виділив МОЗ близько 13% свого корона вірусного фонду в розмірі 64,7 млрд гривень ($2,3 млрд) на лікарняне обладнання, тести і апарати ШВЛ. За даними Мінфіну, більш ніж учетверо більше грошей було направлено на будівництво та утримання доріг.
Частково причина полягає в тому, що більш успішний захист від вірусу навесні створив помилкове відчуття безпеки, яке, за словами Ковотнюка, зараз важко змінити.
«Уряд виділив достатньо грошей і вчасно, щоб впоратися з новою хвилею, – сказав він. – Однак гроші не були використані за призначенням через відсутність чітких пріоритетів і через помилку, що ситуація в Україні стабільна. Додайте сюди втому від коронавірусу, і легко передбачити, що попереду нас чекає дуже важка зима ».
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив в середу, що Україна не планує вводити ізоляцію, але буде діяти, якщо ситуація погіршиться.