В’єтнам пригрозив заборонити роботу Facebook

Соцмережа не виконує вимоги уряду країни щодо цензури «антидержавного» контенту на своїй платформі

фото www.flickr.com/photos/bookcatalog/26163079097

В'єтнам пригрозив закрити Facebook в країні, якщо соціальна мережа не підкориться уряду і не піддасть цензурі більше місцевого політичного контенту на своїй платформі. Про це повідомляє Reuters із посиланням на слова представника компанії.

До цього у квітні Facebook виконав запит уряду про значне посилення цензури «антидержавних» дописів для місцевих користувачів, але в серпні В'єтнам знову попросив компанію посилити обмеження.

«Ми уклали договір у квітні. Facebook підтримав свою частину угоди, і ми очікували, що уряд В'єтнаму зробить те ж саме, – сказав співрозмовник агентства. – Він (уряд – ред.) знову звернувся до нас і намагався змусити збільшити обсяг контенту, який ми обмежуємо у В'єтнамі. Ми сказали їм ні. Цей запит супроводжувався погрозами про те, що може статися, якщо ми цього не зробимо»

Джерело розповіло, що загрози включали повне закриття Facebook у В'єтнамі, ринку, де соціальна мережа отримує дохід в розмірі майже $1 млрд.

У В'єтнамі правляча Комуністична партія зберігає жорсткий контроль над ЗМІ. Країна займає п'яте місце знизу в глобальному рейтингу свободи преси, складеному організацією «Репортери без кордонів».

У відповідь на запит Reuters Міністерство закордонних справ В'єтнаму заявило, що Facebook слід дотримуватися місцевих законів і припинити «поширення інформації, яка порушує традиційні в'єтнамські звичаї і притискає інтереси держави».

Facebook вже давно піддається критиці з боку групи із захисту прав людини за те, що соціальна мережа поступається вимогам державної цензури.

Нагадаємо: на початку місяця після того як в Туреччині набув чинності новий закон про посилення регулювання соцмереж, на цілий ряд компаній, зокрема Facebook, Twitter, Instagram, Periscope, Youtube і TikTok, були накладені великі штрафи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS