Захворіло у світі
100,296,057
Померло у світі
2,158,473
Вилікувалось у світі
55,418,424
Захворіло в Україні
1,200,883
Померло в Україні
22,202
Вилікувалось в Україні
980,085
У Туреччині оштрафували Facebook, Twitter, Instagram, YouTube і TikTok

У Туреччині оштрафували Facebook, Twitter, Instagram, YouTube і TikTok

Новий закон посилив контроль влади Туреччини над соцмережами

У Туреччині оштрафували Facebook, Twitter, Instagram,  YouTube  і TikTok
фото pixabay.com

Після того як в Туреччині набув чинності новий закон про посилення регулювання соцмереж, на цілий ряд компаній, зокрема Facebook, Twitter, Instagram, Periscope, Youtube і TikTok, накладені великі штрафи, передає Deutsche Welle.

Як повідомив 4 листопада заступник міністра транспорту та інфраструктури Туреччини Омер Фатіх Сайян, кожна з соцмереж оштрафована на 10 млн лір (близько 1 млн євро) за те, що вони не назвали в призначений термін свого місцевого представника.

Турецький парламент прийняв наприкінці липня закон, який посилює контроль над соцмережами – якщо в Туреччині їх відвідують понад 1 млн користувачів на день, то вони повинні відкрити місцевий філіал та призначити представника, який володіє турецьким громадянством. Якщо ця вимога не буде виконана, трафік популярних соцмереж може бути обмежений судом на 95%.

Закон також зобов'язує платформи протягом 48 годин реагувати на запити з видалення або блокування контенту.

Правозахисна організація «Репортери без кордонів» раніше засудила дії офіційної Анкари, вказавши, що соціальні медіа є «останнім притулком критичної журналістики в Туреччині». Правозахисники розцінили законопроект як єдину відповідь «політично ослабленого» президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана на жорстку критику в інтернеті.

За оцінкою «Репортерів без кордонів», Facebook користуються 37 млн жителів Туреччини, а Twitter – 16 млн.

Як зазначає видання, прийняття цієї законодавчої ініціативи послідувало після інциденту, що трапився з членами сім'ї Ердогана: донька президента Езра Ердоган і її чоловік Берат Альбайрак, який обіймає посаду міністра фінансів Туреччини, повідомили в Twitter про народження своєї четвертої дитини, на що багато користувачів відреагували градом глузувань і образ. Президента Туреччини ця реакція розлютила, і він оголосив про майбутнє посилення правил користування соціальними платформами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті