Верховний Суд, розглянувши клопотання «Ощадбанку» про закриття провадження за апеляційною скаргою ПрАТ «Фортуна», постановив його закрити. Про це йдеться в ухвалі суду.
ВС також постановив поновити дію ухвали Київського апеляційного суду від 17 липня 2019 року, згідно з якою «Ощадбанку» надано дозвіл на примусове виконання рішення міжнародного арбітражу у справі за позовом «Ощадбанку» до Російської Федерації, відповідно до якого банку присуджено компенсацію понад $1,3 млрд.
Верховний Суд зазначив, що переглянув своє попереднє рішення від 25 листопада через те, що «Фортуна» не брала участі в справі та не мала права оскаржувати відповідний дозвіл.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття, є остаточною та оскарженню не підлягає.
Історія стягнення акцій «Промінвестбанку» почалася в травні 2018 року. Гаагський суд постановив, що Росія має відшкодувати ряду українських компаній збитки за анексію Криму в розмірі $159 млн.
Позов подали ексголова «ПриватБанку» Олександр Дубілет і 18 компаній, пов'язаних з ексвласниками «Промінвестбанку» або «ПриватБанком», у т.ч. ПрАТ «Фортуна».
У вересні 2018 року Київський апеляційний суд арештував акції «Промінвестбанку» на виконання рішення міжнародного арбітражу щодо стягнення з РФ компенсацій за українські активи в Криму.
Після цього Державна виконавча служба виставила 99,7726% акцій «Промінвестбанку» на аукціон.
Торги з продажу «Промінвестбанку» мали пройти 11 лютого цього року на біржі ПФТС. Стартова ціна лоту була знижена вдвічі в порівнянні з ціною на першому аукціоні – до 266,05 млн грн. Попередні два аукціони не відбулися, через відсутність покупців.
Проте в той самий день Окружний адмінсуд Києва заборонив продаж 99,7% акцій «Промінвестбанку».
2 березня Стокгольмський арбітраж знову заборонив продаж акцій «Промінвестбанку» – української «дочки» російського «ВЕБ.РФ».
У березні фінкомпанія «Фортіфай» купила 99,77% акцій «Промінвестбанку» за 269 млн грн на аукціоні з продажу арештованих активів.
У жовтні новими власниками ФК «Фортіфай» стали люди з оточення олігарха Ігоря Коломойського.
8 жовтня Антимонопольний комітет дозволив бізнесмену та банкіру Сергію Тігіпку опосередковано купити «Промінвестбанк». АМКУ надав дозвіл Luregio Ltd. на купівлю 100% у капіталі ТОВ «Фінансова компанія «Фортіфай», що означає опосередковане придбання «Промінвестбанку».
30 жовтня Нацбанк дозволив Тігіпку стати власником «Фортіфай», яка володіє Промінвестбанком.