Компанія Тігіпка купує у людей Коломойського акції «Промінвестбанку»

Компанія Тігіпка купує у людей Коломойського акції «Промінвестбанку»

Купівля відбудеться через компанію «Фортіфай», якій належить понад 99% акцій банку

Компанія Тігіпка купує у людей Коломойського акції «Промінвестбанку»
Фото: УНІАН

Кіпрська компанія Luregio Limited подала в Антимонопольний комітет (АМКУ) заявку на придбання 50% акцій компанії «Фортіфай», яка в березні купила 99,77% акцій Промінвестбанку, і новими власниками якої стали люди з оточення олігарха Ігоря Коломойського. Про це повідомляється на сайті АМКУ.

«Антимонопольний комітет 8 жовтня розгляне справу про надання дозволу компанії Luregio Limited (м Нікосія, Кіпр) на придбання частки в статутному капіталі ТОВ «Фінансова компанія «Фортіфай», що забезпечує перевищення 50% голосів у вищому органі управління товариства», – йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що АМКУ розгляне заявку Luregio Limited на опосередковане придбання (через компанію «Фортіфай») акцій «Промінвестбанку», яке забезпечує перевищення 50% голосів у вищому органі управління товариства.

У кінці 2019 року АМКУ надав дозвіл компанії Сергія Тігіпка на придбання акцій Luregio Limited.

Бенефіціарами «Фортіфай» вказані Лариса Рибенкова та ФК «Фінєвровектор», власниками якого, крім Рибенкової, значаться також Людмила Осикіна та Дмитро Пономарьов, повідомляє finbalance.

Осикіна в держреєстрі значиться також одним з бенефіціарів ДП «ТРК «Аверс» ВАТ «Корпорація «Аверс», яке пов’язують з Коломойським.

Рибенкова та Осикіна також є помічницями народного депутата Олега Дунди з фракції «Слуга народу», який до обрання в парламент був директором ТОВ «А.В.С.», пов’язаного з групою Приват. Також у 2001-2007 роках Олег Дунда працював у «ПриватБанку»

Дунда відомий ще й тим, що подав понад 1 650 із 16 600 правок до антиколомойського закону щодо «ПриватБанку», на прийнятті якого наполягав МВФ та який був покликаний запобігти можливості повернення держбанку під контроль ексвласників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.

Серед засновників «А.В.С.» – ТОВ «КУА «Фінансовий капітал» – також одна з «приватівських» структур, які отримали рішення Арбітражного суду Гааги від 2 травня 2018 року про стягнення $159 млн з Росії як компенсацію за нерухоме майно, експропрійоване в Привату після анексії Криму.

Нагадаємо, суд не задовольнив апеляцію «Промінвестбанку» і залишив під арештом 99% його активів

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло