Нацбанк погодив покупку Тігіпком фінкомпанії «Фортіфай»
Компанії належить 99,77% акцій «Промінвестбанку»

Національний банк України погодив придбання українським бізнесменом Сергієм Тігіпком 100% статутного капіталу ТОВ «Фінансова компанія «Фортіфай «. Відповідне рішення регулятор прийняв 30 жовтня, повідомляє Інтерфакс-Україна.
У пресслужбі НБУ повідомили, що регулятор отримав документи від Тігіпка, необхідні для погодження набуття ним ПІБу через його компанію Luregio Limited.
Як повідомляв АМКУ, в обох випадках мова йде про придбання, які забезпечать понад 50% голосів у вищому органі управління.
Відповідно до інформації в Єдиному держреєстрі юросіб та фізосіб-підприємців, Luregio Limited 28 серпня цього року зареєструвало ТОВ «Лурежіо інвест» зі статутним капіталом 350 млн грн, основними видами діяльності якого вказані консультування й управління, надання фінансових послуг та інших допоміжних комерційних послуг.
Керівником підприємства призначена Людмила Назаренко, яка була заступником директора з юридичних питань ТОВ «Група ТАС» і членом наглядової ради Універсал банку, що належать Тігіпко.
2 березня 2020 Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма в рамках розгляду позову російського ВЕБ заборонив примусовий продаж акцій ПІБу, відхиливши апеляцію Міністерства юстиції України на аналогічне рішення про забезпечення позову, прийняте арбітражем 28 серпня 2019 року.
Разом з тим 4 березня пакет акцій ПІБу у розмірі 99,7726% був проданий в рамках виконавчого виробництва на торгах фондової біржі ПФТС за 268 млн 709,96 тис. Грн. Виробництво було відкрито в рамках виконання рішення міжнародного арбітражу щодо стягнення з РФ збитків ряду компаній, пов'язаних з бізнесменом Ігорем Коломойським і мали активи в Криму.
Як повідомляв раніше Mind, кіпрська компанія Luregio Limited подала в Антимонопольний комітет (АМКУ) заявку на придбання 50% акцій компанії «Фортіфай». У березні вона купила 99,77% акцій «Промінвестбанку».
Бенефіціарами «Фортіфай» вказані Лариса Рибенкова та ФК «Фінєвровектор», власниками якого, крім Рибенкової, значаться також Людмила Осикіна та Дмитро Пономарьов.
Осикіна в держреєстрі значиться також одним з бенефіціарів ДП «ТРК «Аверс» ВАТ «Корпорація «Аверс», яке пов’язують з Коломойським.
Рибенкова та Осикіна також є помічницями народного депутата Олега Дунди з фракції «Слуга народу», який до обрання в парламент був директором ТОВ «А.В.С.», пов’язаного з групою Приват. Також у 2001-2007 роках Олег Дунда працював у «ПриватБанку»
Дунда відомий ще й тим, що подав понад 1 650 із 16 600 правок до антиколомойського закону щодо «ПриватБанку», на прийнятті якого наполягав МВФ та який був покликаний запобігти можливості повернення держбанку під контроль ексвласників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.
Антимонопольний комітет України (АМКУ) від 8 жовтня схвалив придбання Промінвестбанку (ПІБ) компанією Luregio Limited через покупку ТОВ «Фінансова компанія «Фортіфай».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].