Південноафриканська компанія Renergen Ltd. запатентувала кріогенні футляри, в яких препарати можуть зберігатися при наднизьких температурах протягом 30 днів, що є потенційним способом транспортування вакцин проти COVID-19 у віддалені райони.
Як повідомляє Bloomberg, в конструкції Renergen використовується гелій, щоб підтримувати температуру вакцин від мінус 70 до мінус 150 градусів за Цельсієм без необхідності в джерелі живлення. За словами очільника компанії Стефано Марані, ці футляри можна використовувати для транспортування вакцин у віддалені райони Африки і Південно-Східної Азії.
«Ми створили їх (кріогенні футляри – ред.) з урахуванням африканського ринку, – сказав Марані. – Вони не для того, щоб переміщати вакцину з заводу в місцеві аптеки, це для країн Африки і Південно-Східної Азії, де логістика і ланцюжок поставок займають набагато більше часу».
Корпус ящику для футлярів виготовлений з алюмінію і придатний для перевезення не менше 100 доз вакцини. За словами Марані, в рідкій формі гелій може залишатися холодним набагато довше, ніж сухий лід і рідкий азот. Renergen знаходиться на етапі будівництва першого в Південній Африці заводу з виробництва зрідженого природного газу, який також буде виробляти гелій, виробництво якого почнеться в ІІІ кварталі 2021 року.
Нагадаємо: вакцина Pfizer – BioNTech повинна зберігатися при температурі мінус 70°C, що ускладнює її транспортування.
Компанія-конкурент Moderna заявила, що її препарат до 30 днів може зберігатися при 2-8°С.