Захворіло у світі
96,906,712
Померло у світі
2,075,902
Вилікувалось у світі
53,431,108
Захворіло в Україні
1,177,621
Померло в Україні
21,499
Вилікувалось в Україні
914,730
Вакцину Moderna від COVID-19 легше зберігати і перевозити, ніж інші

Вакцину Moderna від COVID-19 легше зберігати і перевозити, ніж інші

Кожен десятий вакцинований цією вакциною матиме побічні наслідки

Вакцину Moderna від COVID-19 легше зберігати і перевозити, ніж інші
фото pixabay.com

Головний лікар компанії Moderna Таль Закс повідомив, що вакцину від коронавірусу, яку розробляє Moderna, простіше перевозити і зберігати порівняно з рядом препаратів інших виробників, а завдяки їй до наступної зими світ зможе повернутися до нормального життя, пише Focus.

«Перевага полягає в тому, що для транспортування вакцини не потрібна нова інфраструктура. За останні роки ми самі створили відповідні умови, і вже наявних в аптеках, клініках і лікарських кабінетах холодильників вистачає для зберігання вакцини», – сказав він.

«У морозильній камері вона зберігається до 6 місяців, в нормальному холодильнику до 1 місяця. Це полегшує логістику», – уточнив Закс.

Відповідаючи на питання про можливі побічні ефекти препарату, фахівець зазначив, що потрібно розрізняти дві речі – «безпека і переносимість».

«Що стосується безпеки, то мова йде про серйозні шкідливі наслідки щеплення для організму. Коли ми говоримо про переносимість, то маємо на увазі можливі неприємні, але безпечні й обмежені в часі побічні ефекти», – пояснив він.

«Безпечність вакцини, за даними на сьогодні, дуже висока», – повідомив Закс.

«Побічні ефекти можуть бути після щеплення. Приблизно один з 10 щеплених буде, можливо, мати такі симптоми, як головний біль, біль в м'язах або в місці уколу, а також відчувати симптоми, характерні для грипу», – заявив головлікар компанії.

Закс сказав, що не знає, як довго буде зберігатися імунітет в разі вакцинації.

«Я думаю, що вакцинація більшої частини населення стане важливим елементом. Після реєстрації для цього буде потрібно кілька місяців. Але я оптимістично налаштований і думаю, що ми перегорнемо сторінку до наступної зими і потім зможемо повернутися до нормального життя», – вважає фахівець.

Можливо, за його словами, «це відбудеться не скрізь на 100%, але в більшості сфер життя».

Також повідомлялося, що ціна вакцини від коронавірусу компанії Moderna складе $25-37.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті