На саміті ООН, присвяченому кліматичним змінам, близько 70 глав держав, а також лідери великих компаній розповіли про свої проекти і плани щодо скорочення викидів парникових газів і обмеження глобального потепління, пише HighTech Plus.
Мінімум 24 країни оголосили про нові зобов'язання або стратегії для досягнення вуглецевої нейтральності (доведення викидів СО2 до нуля), а деякі пішли ще далі, визначивши терміни досягнення цієї мети: Фінляндія – в 2035 році, Австрія – в 2040, Швеція – в 2045.
Climate Action Summit був приурочений до п'ятої річниці прийняття Паризької угоди про клімат, який ставив собі за мету утримати зростання глобальної середньої температури «набагато нижче» 2 °C і «докласти зусиль» для обмеження зростання температури в межах 1,5°C.
Пакистан оголосив, що відмовляється від будівництва нових вугільних електростанцій, Індія незабаром подвоїть виробництво енергії з відновлюваних джерел, а Китай пообіцяв підвищити виробництво чистої енергії майже в три рази, вказано на сайті ООН.
Виступ на саміті глави КНР Сі Цзіньпіна став найважливішою подією, пише Financial Times, оскільки він оголосив, що до 2030 року Китай скоротить емісію вуглекислого газу більш ніж на 65%. Також до цього терміну збільшиться потужність вітрових і сонячних станцій з 415 ГВт (на кінець 2019) до 1200 ГВт.
У вересні Китай оголосив про намір досягти вуглецевої нейтральності до 2060 року, і виступ глави КНР став першим натяком на те, яким чином країна збирається прийти до наміченої мети.
США, друга країна світу за кількістю викидів СО2 в атмосферу, не надіслала свого представника на саміт, оскільки президент Дональд Трамп вивів Штати з Паризької угоди.
За даними Всесвітньої метеорологічної організації, підрозділу ООН, минулий рік був найтеплішим за всю історію спостережень, а середньорічна температура піднялася на 1,1 градус порівняно з доіндустріальним періодом. «Симптоми кристально ясні. Глобальне потепління наростає», – заявив в зв'язку з цим глава ООН Антоніу Гуттеріш під час прес-конференції.
Нагадаємо, Британія першою з країн G20 припинить підтримку нових проектів з видобутку викопного палива.