Всесвітній економічний форум (World Economic Forum, WEF), широко відомий як саміт у Давосі, через п'ять десятиліть з моменту його заснування, цьогоріч вперше відбуватиметься в онлайн-форматі. Як повідомляється на сайті WEF, захід триватиме з 25 по 29 січня.
Наступного тижня у саміті візьмуть участь понад 1500 високопоставлених осіб з більш ніж 70 країн, щоб обговорити глобальні проблеми, що виникли після пандемії COVID-19. Серед світових лідерів, які, ймовірно, відвідають захід, будуть президент Китаю Сі Цзіньпін, канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон.
До них приєднаються лідери міжнародних організацій, в тому числі Антоніу Гутерріш, Генеральний секретар ООН, Тедрос Адханом Гебрейесус, генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я; Крісталіна Георгієва, керуючий директор Міжнародного валютного фонду; Ентоні Фаучі, директор Національного інституту алергії та інфекційних захворювань США (NIAID), і Крістін Лагард, президент Європейського центрального банку.
Порядок денний WEF-2021 буде зосереджений на темі «Вирішальний рік для відновлення довіри». Організатори заходи зазначають, що концепція суспільної довіри наразі як ніколи актуальна.
Професор Клаус Шваб, засновник і виконавчий голова WEF, наголосив, що «у контексті пандемії COVID-19 потреба в зміні пріоритетів і терміновість реформування систем стають все сильнішими в усьому світі.
«Відновлення довіри і розширення глобального співробітництва мають вирішальне значення для сприяння інноваційним і сміливим рішенням, щоб зупинити пандемію і забезпечити стійке відновлення. Ця унікальна зустріч надасть лідерам можливість окреслити своє бачення і обговорити найважливіші проблеми нашого часу, такі як необхідність прискорення створення робочих місць і захисту навколишнього середовища», – розповів він.
Кожний день програми матиме свою власну поглиблену тему для учасників з упором на створення реального впливу за допомогою конкретної і далекоглядної політики у 2021 році:
В рамках Давоської порядку денного також буде запущено кілька нових ініціатив WEF: прискорення переходу до нульових викидів, відстоювання нових стандартів соціальної справедливості і ліквідація цифрового розриву.
Як повідомлялось, організатори планують провести очне засідання Всесвітнього економічного форуму у Сінгапурі в травні. Якщо плани будуть реалізовані, то сінгапурський саміт WEF стане першою глобальною конференцією з особистою присутністю після спалаху COVID-19 на початку 2020 року. Очікується, що у 2022 році захід знову повернеться в Давос.